Goście z Dalekiego Wschodu

aktualizacja: 2017-03-03 22:18:32     nr wiadomości: 31041     przeczytano: 4570     Ilość komentarzy komentarze: 0

W  dniach 29.02- 24.02  gościły w naszej szkole  dwie zagraniczne  studentki.  Yolanda pochodzi  z Chin,   Kasamira pochodzi z Indonezji. Trafiły one   do Polski dzięki międzynarodowej organizacji studenckiej  AIESEC. Wybrały Polskę ponieważ jest to miejsce  odmienne od ich części  świata. Mogły przyjechać do Europy dzięki bardzo dobrym  wynikom w nauce i  znajomości języka angielskiego.

W tym tygodniu prowadziły lekcje i spotykały  się z uczniami wszystkich klas i nauczycielami ZSM 2  w  Grajewie.  Opowiadały o swoich krajach, o ich kulturze 
i obyczajach w języku  angielskim. Uczniowie byli  zachwyceni i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.   Zadawali  mnóstwo pytań, co jest wspaniałą motywacją do rozwijania umiejętności  językowych i komunikacyjnych z języka angielskiego. Uczniowie naszej szkoły zaprzyjaźnili się z zagranicznymi gośćmi, spotykali się z nimi po lekcjach, pokazywali miasto i okolice.Studentki podkreślają, że bardzo podoba się im Polska i gościnność ludzi.  

Podczas pobytu w Grajewie dziewczęta były goszczone przez rodziny naszych uczniów. Yolanda mieszkała u  Państwa Bęś a Kasamira u Państwa Rutkowskich. 

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.