Grajewo: Bieg Tropem Wilczym

aktualizacja: 2019-03-04 14:14:56     nr wiadomości: 38566     przeczytano: 2402     Ilość komentarzy komentarze: 0

3 marca br. o godz. 12.00 w Parku Wolności przy ul. Strażackiej w Grajewie odbyła się kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym. Długość trasy wynosiła 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) lub 5 kilometrów.

Blisko 200 osób pobiegło by docenić wysiłek Żołnierzy Wyklętych w walce o wolną Polskę, pokazać że historia działaczy podziemia niepodległościowego nie jest im obojętna, a także uczcić i oddać hołd bohaterom. Czas biegu nie był mierzony, nikt też nie odnotowywał nazwisk na symbolicznej mecie. Liczył się udział i pamięć o walce podziemia z komunistyczną władzą powojennej Polski.

Bieg "Tropem Wilczym" jest jednym z wydarzeń towarzyszących przypadającemu 1 marca Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ustanowił go w 2011 r. parlament "w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu".

Wydarzenie zostało zorganizowane przez: Miasto Grajewo, Grajewskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie oraz Klub Sportowy „Maratonka”.

 
/e/
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.