Grupy "SPEED" w akcji

aktualizacja: 2020-10-01 17:14:02     nr wiadomości: 43566     przeczytano: 3564     Ilość komentarzy komentarze: 1

Policjanci z grajewskiej i monieckiej „drogówki”, wspólnie z funkcjonariuszami podlaskiej grupy „SPEED” prowadzili wczoraj działania pn. „Bezpieczna K65”. Wzmożone kontrole drogowe miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 65. Mundurowi sprawdzali między innymi trzeźwość kierujących, prędkość, a także sposób przewożenia pasażerów.

29.09 w godzinach 14-22, na drodze krajowej numer 65, prowadzone były wzmożone kontrole pojazdów. Droga ta stanowi jeden z głównych szlaków komunikacyjnych regionu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komend Powiatowych Policji w Grajewie i Mońkach oraz podlaskiej Grupy „SPEED” sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań mundurowi skontrolowali 56 pojazdów, w tym 42 kierujących ukarali mandatami karnymi. W 34 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym jeden ponad dwukrotnie. Mężczyzna jechał osobowym renaultem o 52 km/h za szybko w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec gminy Grajewo stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Przebiegająca przez powiat grajewski droga krajowa numer 65 charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu pojazdów, w tym samochodów ciężarowych. W roku 2019 roku grajewscy policjanci odnotowali na tej trasie 99 kolizji oraz 6 wypadków, w tym jeden śmiertelny.

Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Jednocześnie przypominają o przestrzeganiu przepisów i apelują o rozwagę podczas jazdy i  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. - KPP w Grajewie

jutro im i tak ucieknę!
Napisał: PrimaBalerina dodano: 2020-10-02 13:59:57

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.