JAGIELLONIA II - WARMIA 1:1

Cenny remis wywalczyli w sobotę w Białymstoku piłkarze WARMII Grajewo w meczu z rezerwami białostockiej JAGIELLONII. Cenny tym bardziej, że grajewianie wystąpili w poważnie osłabionym składzie – oprócz kontuzjowanych od dłuższego czasu Kamila Randzio i Damiana Zubowskiego brakowało również Maksyma Mirvy , Alberta Staniszewskiego i Daniela Tuzinowskiego. Rezerwy „Jagi” w tym meczu wzmocnili gracze pierwszego zespołu białostoczan: Rafał Augustyniak, Filip Modelski i Przemysław Mystkowski.

JAGIELLONIA rozpoczęła mecz od szturmu na bramkę Krzysztofa Gieniusza. Nasz bramkarz w pierwszych minutach dwukrotnie kapitalnymi interwencjami uchronił WARMIĘ od utraty bramek po strzałach Giełażyna. Nasz zespół otrząsnął się dopiero po pół godzinie gry. Dobrą okazję wypracował Paweł Sypytkowski, ale bramkarz „Jagi” uprzedził Piotra Chylińskiego. Tuż przed przerwą znów cudowna parada Gieniusza po strzale Pajnowskiego i po 45 minutach gry był bezbramkowy remis pomimo dużej przewagi JAGIELLONII.

Początek drugiej połowy nie przyniósł zmiany obrazu gry. W 52 minucie nie wiadomo jakim cudem nie zdobył gola Łupiński, który strzelał na pustą bramkę z kilku metrów. Jeden z nielicznych kontrataków WARMII mógł i powinien zakończyć się rzutem karnym, gdy po akcji Dzierzgowskiego w 55 minucie obrońca „Jagi” zagrał piłkę ręką w polu karnym, lecz sędzia pozostał na to obojętny. Dziesięć minut później Augustyniak mocnym uderzeniem z pola karnego pokonał Gieniusza. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, ale to WARMIA zdobyła wyrównującego gola. W 73 minucie po dośrodkowaniu Pawła Sypytkowskiego z rzutu wolnego przytomnie „zamknął skrzydło” Paweł Matysiewicz i strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce Karpieszuka. Trzy minuty później nasz zespół miał świetną okazje do objęcia prowadzenia w tym meczu, ale obrońca JAGIELLONII zablokował uderzenie Strzelińskiego.

Pomimo starań z obu stron wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Przed naszym zespołem niezwykle ciężki i daleki wyjazd. W sobotę 7 listopada WARMIA zagra w Nowym Mieście Lubawskim z FINISHPARKIETEM. W Grajewie naszych piłkarzy zobaczymy w Święto Niepodległości. 11 listopada o 13:00 „Wilki” podejmą GRANICĘ Kętrzyn.

Zapis relacji tekstowej z meczu w Białymstoku:

1' Rozpoczyna JAGIELLONIA

10' Od początku trwa szturm białostoczan na naszą bramkę. W pierwszych minutach Gieniusz dwa razy fantastycznymi interwencjami wybronił nasz zespół przed utratą gola po strzałach Giełażyna. Blisko zdobycia brramki JAGIELLONIA była też po strzale Drażby i rykoszecie - piłka odbiła się od głowy Marcina Arciszewskiego. Póki co jest jednak 0:0. Gospodarze wykonywali dotąd dwa rzuty rożne.

18' „Wróciliśmy do gry” w tym meczu - gra przez ostatnie minuty toczy się w środkowej strefie boiska

20' Groźnie pod naszą bramką - podanie z lewej strony przed pole karne i mocny strzał Drażby obok słupka

26' Rzut wolny dla JAGIELLONII, wrzutka w pole karne, piąstkuje piłke Gieniusz a Falon z 16 metrów strzela na bramkę ale piłka mija słupek

28' Wreszcie dobra akcja WARMII - faulowany z prawej strony Dzierzgowski, z rzutu wolnego mocno dośrodkował Sypytkowski jednak Augustyniak popisał się dobrą interwencją. Po pierwszym kwadransie zdecydowanej przewagi gospodarzy teraz mecz się wyrównał

31' Świetna okazja WARMII - Strzeliński zagrał na lewą stronę do Sypytkowskiego, ten ograł Modelskiego i dośrodkował w pole karne, lecz Chyliński spóźnił się do podania i piłkę złapał Karpieszuk

39' Rzut wolny dla WARMII, ale źle zagrał piłkę Strzeliński

42' Żółta kartka dla Łukasza Domurata

44' Rzut rożny dla JAGIELLONII

44' Po dośrodkowaniu ogromne zamieszanie pod naszą bramką - odbił piłkę w stronę bramki Pajnowski, lecz Gieniusz fantastycznie wybija piłkę z linii bramkowej i wkrótce opuszcza ona pole karne!

45' Bezbramkowo w Białymstoku do przerwy. Trzeba przyznać, że mieliśmy dużo szczęścia i przede wszystkim znakomitego dziś Gieniusza w naszej bramce.

46' Rozpoczyna WARMIA

46' W zespole gospodarzy po przerwie Grabowski zmienił Falona

51' Akcja JAGIELLONII przerwana przez sędziego - na spalonym Giełażyn

52' Kapitalna okazja białostoczan - Łupiński dosłownie z dwóch metrów przed pustą bramką strzelił ponad poprzeczką!

54' Znów będzie groźnie - rzut wolny dla JAGIELLONII w okolicy naszego pola karnego

54' Uderzył Modelski, ale piłka w rękach Gieniusza

55' Akcja Dzierzgowskiego i zagranie ręką obrońcy JAGIELLONII we własnym polu karnym! Niestety, sędzia nie dostrzega ewidentnego przewinienia zawodnika gospodarzy

57' Faulowany Dzierzgowski i rzut wolny dla WARMII z 30 metrów od bramki „Jagi”

58' Sprytne rozegranie stałego fragmentu gry prze naszych zawodników, jednak w polu karnym gospodarzy pogubił się Matysiewicz i nie dał rady opanować piłki

61' Rzut rożny dla JAGIELLONII

62' Po dośrodkowaniu Augustyniak strzela głową wysoko nad naszą bramką

64' Żółta kartka dla Tomasza Dzierzgowskiego za faul na zawodniku JAGIELLONII

65' Rzut rożny dla gospodarzy i chwilę po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

65' GOL dla JAGIELLONII. 1:0 Rafał Augustyniak. Wrzutka w pole karne i Augustyniak strzela gola dla gospodarzy. To zasłużone prowadzenie białostockiego zespołu.

70' Zmiana w JAGIELLONII - za Drażbę wchodzi Wołczyński

72' Żółta kartka dla Mateusza Cybulskiego

73' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII. 1:1 Paweł Matysiewicz. Z rzutu wolnego podawał Sypytkowski i świetnie znalazł się w polu karnym Matysiewicz, który strzałem pod poprzeczkę wyrównuje stan meczu!

76' Świetna okazja grajewian - Dzierzgowski wbiegł w pole karne gospodarzy, zagrał do Strzelińskiego którego strzał zablokował Augustyniak a "poprawka" Lekenty była bardzo niecelna

82' Żółta kartka dla Pajnowskiego

83' Rzut rożny dla WARMII

83' Po dośrodkowaniu strzał Domurata i piłkę łapie Karpieszuk

84' Zmiana w zespole gospodarzy - za Giełażyna wszedł na boisko Kaczyński

84' Znów korner dla WARMII

85' Dośrodkowanie i piłkę przejmują gospodarze

87' Znów rzut rożny dla WARMII! Ależ walczą nasi piłkarze!

87' Po dośrodkowaniu wybija piłkę głową poza pole karne Augustyniak

90' Trzy minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 3' Rzut rożny dla gospodarzy

90' + 3' Po dośrodkowaniu piłka w rękach Gieniusza i sędzia kończy mecz. Zdobywamy niezwykle cenny punkt w Białymstoku.

31.10.2015 Białystok, Boisko MOSP

JAGIELLONIA II Białystok - WARMIA Grajewo 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Rafał Augustyniak 65', 1:1 Paweł Matysiewicz 73'

JAGIELLONIA II: 1.Karpieszuk - 2.Modelski, 15.Radecki (Kpt), 4.Augustyniak, 5.Łupiński - 3.Pajnowski, 10.Falon (46' 17.Grabowski), 19.Mystkowski, 9.Gajko - 11.Drażba (70' 21.Wołczyński), 7.Giełażyn (84' 6.Kaczyński)

REZERWA: 12.Rosa - 14.Koźlik, 21.Wołczyński, 18.Zakrzewski, 16.Brzosko, 6.Kaczyński, 17.Grabowski

WARMIA: 1.Gieniusz – 15.Lekenta, 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 4.Mikucki -  10.Chyliński, 9.Strzeliński 19.Cybulski, 20.Matysiewicz (80' 8.Zarzecki), 16.Sypytkowski - 7.Dzierzgowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 2.Olszyński, 8.Zarzecki

Sędzia: Grzegorz Kujawa (W.-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Pajnowski, Drażba, Grabowski (JAGIELLONIA II), Domurat, Dzierzgowski, Cybulski (WARMIA)