Jak stworzyć plik XML?

aktualizacja: 2019-11-06 12:16:50     nr wiadomości: 40658     przeczytano: 3119     Ilość komentarzy komentarze: 0


Format XML (Extensible Markup Language), co w wolnym tłumaczeniu oznacza „rozszerzalny język znaczników” to jedno z najpopularniejszych narzędzi służących do zapisu ustrukturalizowanych informacji. Plik XML stosuje się jako uniwersalny format do transferu danych pomiędzy różnymi systemami operacyjnymi i platformami.

Plik XML można stworzyć i edytować przy użyciu popularnych arkuszy kalkulacyjnych i edytorów tekstu. W e-commerce format ten jest wykorzystywany do reklamy produktowej w porównywarkach cenowych, sieciach afiliacyjnych i popularnych portalach branżowych. O ile możliwe jest manualne tworzenie nawet rozbudowanych plików XML, to z uwagi na ich elastyczną strukturę i zastosowanie określonych znaczników proces ten należy uznać za trudny i czasochłonny. Ponadto, w trakcie łatwo o literówki i inne typowe pomyłki pisarskie, które wpływają negatywnie na prezentacje tak zapisanych danych. 

Jak skutecznie tworzyć plik XML?

Specyfika branży e-commerce wymaga od przedsiębiorców stałego modyfikowania i aktualizowania kluczowych danych o ofercie. Informacje na temat dostępności, ceny i stanów magazynowych muszą być aktualizowane niemal w czasie rzeczywistym. Każdy konsument, niezależnie od wartości transakcji, poszukuje aktualnych i wiarygodnych informacji. To ogromne ilości danych, których objętość rośnie z każdym kolejnym produktem, rozmiarem, wersją kolorystyczną i wielkością opakowania. Wiele osób zastanawia się więc, jak stworzyć plik XML, by użyć go potem w swoim sklepie. Manualne agregowanie takiego zapisu zdecydowanie mija się z celem. Lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z profesjonalnego narzędzia Feedink, służącego do zarządzania treścią o produktach. System pozwala agregować wszystkie przydatne informacje o ofercie i mapować je do postaci formatki pliku XML wymaganej przez danego partnera.

Plik XML on demand

System Feedink eliminuje wszystkie zagrożenia związane z manualną edycją skomplikowanego formatu XML. Dzięki temu narzędziu jednym kliknięciem generujesz i wysyłasz optymalną treść produktową do swoich partnerów. To wygodne rozwiązanie umożliwia łatwe dywersyfikowanie kanałów dotarcia i pozwala skupić się na rozwoju biznesu. Publikacja u kolejnych wydawców działa „just like that”, jednym kliknięciem. Co więcej, system zarządzania feedem agreguje szereg danych z narzędzi analitycznych i pozwala ustalać reguły, które na podstawie aktualnych wyników będą modyfikować opisy i listę produktów eksponowanych u danego wydawcy. Właściwy plik XML (lub kilka plików XML) zostanie automatycznie wygenerowany i to z kompletnym uwzględnieniem specyficznych wytycznych danej platformy.

Podsumowując, system Feedink to idealne narzędzie do zarządzania feedem w e-commerce. W taki sposób edytuje się i tworzy perfekcyjny plik XML, a tym samym optymalizuje ROI z inwestycji w reklamę produktową.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.