Jak wybrać regały do magazynu?

aktualizacja: 2019-07-24 12:46:55     nr wiadomości: 39785     przeczytano: 2770     Ilość komentarzy komentarze: 0

Wyposażając magazyn, trzeba zwrócić uwagę na różne kwestie, jednak głównym celem jest znalezienie regałów, pozwalających pomieścić jak największą liczbę produktów i przedmiotów. Oczywiście przy jednoczesnym zaoszczędzeniu tak cennej przestrzeni. Sprawdź, na co jeszcze trzeba zwracać uwagę, aby jak najlepiej i korzystniej wyposażyć magazyn oraz jakie regały warto kupować.

Niezawodność metalowych regałów

Obecnie prym wśród materiałów, z których produkuje się regały magazynowe, wiedzie metal. Zapewne jest to zasługą bardzo dużej trwałości, dzięki czemu można go wykorzystywać przez wiele lat, a i tak nie ulegnie zniszczeniu. Ma to bardzo duże znaczenie, tym bardziej że przecież eksploatacja regałów jest zazwyczaj bardzo duża. Do tego należy zdawać sobie sprawę z tego, że półki regałów mogą być wykonane z różnych tworzyw, np. płyt wiórowych lub metalowych i konieczne jest rozważenie, która opcja będzie dla nas akurat najkorzystniejsza.

Jeśli chcemy zakupić wysokiej jakości regały do magazynu, możemy je zamówić na stronie internetowej https://www.regaly-magazynowe.pl/regaly-magazynowe/.

Na co zwracać uwagę kupując regał magazynowy?

Wielu producentów oferuje regały, które mogą mieć dowolne rozmiary, co jest dużym ułatwieniem, gdyż wtedy wystarczy po prostu dokonać odpowiednich pomiarów. Jeśli taka opcja jest niemożliwa, to koniecznie trzeba szukać firmy oferującej szeroki wybór regałów dopasowanych do nawet najbardziej nietypowych magazynów. Następnymi kwestiami, na które należy zwrócić uwagę, jest sposób montażu, nośność oraz konkretne zastosowanie. Dopiero dokładnie analizując te cechy, będzie można zakupić najbardziej satysfakcjonujący model.

Warto też dowiedzieć się, jaki jest maksymalny udźwig półki, aby uzyskać pewność, że poradzi sobie z przedmiotami, które zamierzamy tam przechowywać. Trzeba też pilnować, aby norma nie została przekroczona, gdyż stanie się to zbyt ryzykowne. W tym celu bardzo często montowane są specjalne tabliczki informujące o wadze, którą jest w stanie utrzymać półka lub regał tak, aby każdy pracownik ją widział. Kolejnym aspektem jest także możliwość stworzenia szeregowej zabudowy z regałów, dzięki czemu staje się on stabilniejszy oraz zaoszczędzona zostaje spora ilość miejsca.

Nie zapomnij o bezpieczeństwie pracowników

Wysokiej jakości regały zapewniają także ich bezpieczne użytkowania. Odgrywa to znaczącą rolę, gdyż pracownicy nie zostają narażeni na nieoczekiwane wydarzenia, które mogłyby narazić ich zdrowie lub nawet życie. Przede wszystkim chodzi tutaj o stabilność oraz solidność wykonania, które sprawiają, że regał nie przewróci się lub jedna z półek nie zostanie oderwana po postawieniu na niej ciężkich produktów. Dodatkowo oszczędzanie na montażu i dokonywanie tego samodzielnie bez konkretnych narzędzi i wiedzy, może stworzyć realne ryzyko dla osób pracujących w magazynie.

Z kolei potwierdzeniem jakości mają być nie tylko opinie wcześniejszych klientów, ale także atesty, bez których nie warto kupować wyposażenia do magazynu. Dzięki temu wszystkiemu uzyskamy też pewność, że spełnione zostały wszystkie przepisy BHP oraz oczywiście normy polskiego prawa.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.