Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 12666 wyświetleń

Jaki los czeka Hades?

Jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja dotycząca dofinansowania remontu budynku Klubu Hades przy ul. Wojska Polskiego 72 w Grajewie. Dawniej budynek należał do wojska, teraz jest w zarządzie Grajewskiego Centrum Kultury. Złożony we wrześniu br. do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wniosek o dofinansowanie pn. „Rewaloryzacja zabytkowego budynku pokoszarowego Grajewskiego Centrum Kultury w Grajewie”  znajduje się pod lupą komisji.

Długo oczekiwany remont, po zachowaniu wszelkich procedur ruszy pełną parą, gdy zostanie przyznane wsparcie. Odrestaurowanie zabytku obejmie wymianę wszystkich instalacji wewnętrznych, stolarki, okładzin podłóg i ścian, rewitalizację murów zewnętrznych. Celem planowanych prac jest przeciwdziałanie degradacji zabytku, zwiększenie jego dostępności dla lokalnej społeczności w tym dla osób niepełnosprawnych oraz poszerzenie oferty kulturalnej GCK. Kosztorysowa wartość projektu sięga 1 mln 420 tys. zł, w tym wnioskowana dotacja 724 tys. zł. Okres realizacji projektu przewidywany jest na: 2 kwietnia 2018 r. - 30 sierpnia 2019 r.


Kiedy prace będą ukończone, czeka przeprowadzka…

Pojawił się pomysł, by w Klubie Hades swoją siedzibę miała Grajewska Izba Historyczna; do zwolnionych przez GIH pomieszczeń przy ul. Ełckiej 30 przeniesionoby Miejską Bibliotekę Publiczną. Czy to korzystne rozwiązanie?

Grajewskie Centrum Kultury to nie tylko budynek kina przy ul. Wojska Polskiego 20. Do jego oddziałów należą także Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka (ul. Konstytucji 3 Maja 36) oraz wspomniana Grajewska Izba Historyczna. Na czele GCK stoi dyrektor dr Tomasz Dudziński.

 
/e/
 

wtorek, 23 kwietnia 2024

Ostatnie posiedzenie podlaskiego sejmiku

poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Ełk. Kierowca potrącił pieszych na chodniku

Komentarze (16)

zróbmy muzeum płyty wiórowej a co tam stać nas, do dwóch wtedy będziemy mogli nie chodzić

TO JEST RUSYFIKACJA kino relikt komunistyczny wyremontowano tylko zapomniano usunąć tego znaku na górze, a teraz ruskie koszary wyremontują za nasze podatki .

Ja tam miałem kilka wesel i powiem że miasto powinno mieć sale konferencyjną wraz z salą do takich imprez szkoły średnie nie musiały by chodzić po domach weselnych z studniówkami

Grajewiak i Corleone a byliście chociaż w naszym muzeum że się tak wyśmiewacie? Osobiście uważam do za super atrakcję zwłaszcza dla dzieci. Tak ludzie narzekają że niema gdzie pójść w Grajewie. Proponuję muzeum mleka jest tam coś dla dzieci jak i dorosłych.

Muzeum mleka na wiosce nonsens

PCK.
Popieram. Zadnych muzeum zadnych starodawanych miejsc do zwiedzania. Ludzie pomyslcie osię mlodziezy. Narzekacie ze mlodziez stoi pod blokami chodza nie wiadomo gdzie. Te pomieszczenie powinno byc zrobione do m.in. jakies studniowki polowinki koncerty. Jakies pomieszczenie gdzie mlodzi znaja jakis punkt zaczepienia. Wiecej o mlodych trzeba myslec w tych czasach.

Kadi Azoboja sam pomysł z nazwą to pomyłka bo Muzeum MLECZARSTWA to rozumie i Corleone ma racje że na widok i zapach starego mleka się wymiotuje.

Kto ten kosztorys sporządzał ? 1 mln 420 tys to chyba jakiś żart. No ale fakt to jest Polska tu wszystko w mln się liczy.

Czy ktoś mi wytłumaczy czemu klubowi Hades przy ul. Wojska Polskiego nadano imię Hades, przecież w mitologii greckiej Hades był bogiem świata podziemnego i umarłych ,bóg surowy i bezlitosny. Czy nie można zmienić tej nazwy klubu na cos bardziej przyjaznego człowiekowi?

Przydałoby się jeszcze muzeum "500+" dla upamiętnienia marznących w parkach młodych par. Na ich cześć i ku ich chwale, aby wszyscy poznali ich trud.

Budynek jest zabytkowy więc jest pytanie ile do remontu dołoży konserwator zabytków?
Wiadomo,że przy normalnym remoncie budynku nie będącym zabytkowym koszta remontu byłyby o połowe mniejsze.

Świetny pomysł z przeniesieniem biblioteki miejskiej. Biblioteka miejska dla dzieci ma od lat malutkie pomieszczenie.

i znów miliony na remont GIH po przeprowadzce aby przystosować na bibliotekę, biznes się kręci...

Sołtys, w Hadesie było kasyno oficerskie polskie a nie ruskie ,poznaj trochę historii bo jej nie znasz

ZK ja od cie nauk nie chce pobierać bo i we Osowcu też wojska polskie stały ale car budował , a we Giżycku do dziś we koszarach POLAKI stacjonuje ale prusaki budowali .

Biblioteka powinna być w centrum miasta. Książki czytają również , a może głównie ,emeryci .Ciężko jest iść na drugi koniec miasta starszym ludziom. Absurdalny pomysł z przeniesieniem Biblioteki miejskiej na obrzeza miasta.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.