Kolizja z sarną na DK 65

aktualizacja: 2018-04-19 09:07:36     nr wiadomości: 34985     przeczytano: 6750     Ilość komentarzy komentarze: 1

17 kwietnia br. około godz. 21.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym  na odcinku Grajewo – Osowiec (DK65).

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że na jezdnię tuż przed nadjeżdżający samochód osobowy marki Peugeot wtargnęła sarna. Kierowca nie miał szans na jej ominięcie, doszło do zderzenia. Zwierzę padło na miejscu, 26 – latkowi, który prowadził auto nic się nie stało.

Policja apeluje o zachowanie czujności. Drogi w naszym powiecie prowadzą często przez lasy, szlaki wędrowne zwierząt oraz rejony wiejskie. Ryzyko wtargnięcia zwierzyny leśnej przed jadący pojazd jest duże. Kierujący muszą być przygotowani na ewentualne "spotkanie" ze zwierzęciem. Szczególną uwagę należy zachować zwłaszcza nocą, kiedy zwierzęta wabione blaskiem świateł wychodzą z przydrożnych lasów. Widoczne z daleka w światłach reflektorów charakterystyczne odbicie gałek ocznych zwierzyny płowej winno być dla każdego kierującego sygnałem do zdjęcia nogi z gazu i zachowania szczególnej ostrożności.


/e/
 

Wyciąć pasy po 10 m z każdej strony drogi i już będzie bezpieczniej, będzie więcej czasu na reakcję kierowcy
Napisał: Andrzej dodano: 2018-04-20 09:48:57

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.