Koncert OSP

aktualizacja: 2019-10-21 14:35:54     nr wiadomości: 40515     przeczytano: 4294     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniu 20 października 2019 roku w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury odbył się koncert jesienny orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych, na którym wystąpiła grajewska Orkiestra Dęta oraz gościnnie Orkiestra Dęta OSP Ciechanów.

Zgromadzonych gości powitali p. Monika Soroko – kierownik działu programowego w GCK oraz p. Antoni Milewski – Prezes OSP w Grajewie, którzy poprowadzili koncert. Orkiestry zagrały utwory muzyki poważnej, filmowej oraz estradowej. 

Koncert objęty był patronatem Starosty Grajewskiego.

Grajewska Orkiestra Dęta istnieje od ponad 100 lat. Obecnie stały jej skład to ponad 30 muzyków (dorośli i młodzież). Od ponad 20 lat kapelmistrzem orkiestry jest druh Ryszard Jasionowski – wieloletni i doświadczony nauczyciel szkół muzycznych w regionie oraz czynny muzyk – instrumentalista.

Orkiestra Dęta OSP Ciechanów istnieje od 1905 roku, najpierw jako strażacka orkiestra smyczkowa, a następnie orkiestra dęta. Szczególnie godna pochwały jest działalność teatralna straży. Pierwsze przedstawienie zaprezentowano już w 1887 roku. Miejska orkiestra dęta, to jedyny tego rodzaju zespół muzyczny w mieście, który na stałe wpisał się w historię Ciechanowa. Kapelmistrzem orkiestry jest druh Wojciech Copija.

Obie Orkiestry są stale obecne na kulturalnej mapie swoich miast i regionów poprzez liczne występy w czasie ważnych uroczystości i wydarzeń, bądź świąt. Mają dobrą renomę oraz urozmaicony i, co ważne, coraz bardziej ambitny repertuar. 

Na zakończenie Starosta Grajewski Waldemar Remfeld oraz Wicestarosta Tomasz Cebeliński podziękowali zespołom za piękny koncert, wręczając kapelmistrzom kwiaty i upominki.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.