Krajobraz po burzy

aktualizacja: 2019-05-21 14:34:44     nr wiadomości: 39266     przeczytano: 4491     Ilość komentarzy komentarze: 0

Wczorajsze załamanie pogody odczuli mieszkańcy całego regionu. Woda wyrządziła bardzo dużo zniszczeń. Najpoważniejsza sytuacja dotyczy gminy Szczuczyn, szczególnie na południe od linii Czarnówek - Niedźwiadna - Dołęgi - Jambrzyki – Koniecki. Zalane pola, połamane drzewa, zniszczone uprawy, podmyte pobocza i drogi, miejscowe podtopienia i zalania, mnóstwo terenu do uprzątnięcia piasku i innych zniszczeń. Wezbrana woda miejscami podniosła się nawet o 1,5 metra.

Proszę o zgłaszanie do Urzędu Miasta zauważonych szkód, będących wynikiem wczorajszych opadów – Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

We wtorek (21.05) synoptycy także prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenie ważne jest od godz. 11.00 do godz. 23.00 dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

 

 

 

 

fot. A. Kuczyński

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.