Kręci mnie bezpieczeństwo

aktualizacja: 2017-07-15 08:13:04     nr wiadomości: 32467     przeczytano: 1645     Ilość komentarzy komentarze: 2

Od początku wakacji funkcjonariusze i pracownicy grajewskiej Policji wizytują placówki organizujące wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży oraz organizują spotkania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Rozmawiają z uczestnikami obozów i kolonii o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego odpoczynku. Spotkania organizowane są w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą”, która została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Policjanci i pracownicy grajewskiej komendy spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą w Ośrodkach Wypoczynkowych na terenie gminy Rajgród. W spotkaniach uczestniczyli także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy oraz Sanepidu. Prelegenci szczególną uwagę zwrócili na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz na wszelkiego rodzaju zagrożenia wynikające z kąpania się na „dzikich akwenach", m.in. gliniankach, żwirowiskach, stawach, w strumykach i przy tamie, a także o konsekwencjach skakania do wody "na główkę".

Prowadzący spotkanie omówili także zasady bezpiecznego zachowania w domu, w górach, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych. Uczestnicy wypoczynków dowiedzieli się, w jaki sposób i gdzie wchodzić do wody, czego nie robić na kąpielisku, na co zwrócić uwagę, wreszcie jak korzystać ze sprzętów wodnych. Spotkania takie pozwalają na przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale nie tylko. To także okazja do przypomnienia kwestii związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich, demoralizacją, czy cyberzagrożeniami. Z uwagi na wzrost w okresie letnim zdarzeń dotyczących przypadków zatruć dopalaczami, także ten temat jest poruszany podczas pogadanek z dziećmi i młodzieżą. Tego typu spotkania będą kontynuowane. -  KPP w Grajewie

 

Moja uwaga:szanowni policjanci wspomnijcie również o tym,że przez przejście dla pieszych jeśli nie ma ścieżki rowerowej należy rower przeprowadzać.
Napisał: yogi dodano: 2017-07-15 12:44:08

nie zawracajcie glowy mlodym ludziom
Napisał: As dodano: 2017-07-15 14:55:07

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.