Kręci mnie bezpieczeństwo

aktualizacja: 2020-02-19 09:57:18     nr wiadomości: 41532     przeczytano: 3813     Ilość komentarzy komentarze: 0

16 lutego 2020 roku na Plaży Miejskiej w Rajgrodzie odbył się IV Zlot Morsów, w którym poza amatorami kąpieli w lodowatej wodzie udział wzięli mieszkańcy Rajgrodu i okolic. Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajgrodzie zorganizowali praktyczne pokazy działań ratowniczych na obszarach wodnych.

Głównym celem spotkania z morsami i mieszkańcami Miasta i Gminy Rajgród było przekazanie wszystkim uczestnikom niezbędnej wiedzy dotyczącej korzystania ze zbiorników wodnych i udzielania pomocy osobom, które w nieodpowiednim miejscu i czasie znalazły się w wodzie. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania wszystkich możliwych wariantów dotarcia do osoby przebywającej w wodzie i wydobycie jej na brzeg przy użyciu posiadanego sprzętu ratowniczego i innych przedmiotów będących w naszym zasięgu.

Pokazy w wykonaniu strażaków jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i innych osób, które tego dnia postanowiły spędzić czas wolny nad Jeziorem Rajgrodzkim. Wszyscy chętni mogli obejrzeć samochody pożarnicze i sprzęt ratowniczy, którym dysponują strażacy oraz spróbować swoich sił w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W ramach kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” funkcjonariusze omówili także szereg zagadnień dotyczących zagrożeń w okresie zimowym, sposobów zapobiegania im i prawidłowej reakcji w obliczu różnego rodzaju sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu ludzi.

 st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.