Sobota, Lipiec 24, 2021

Wiadomości

Kronika 997

Codziennie policjanci z drogówki zatrzymują kierowców do kontroli. Prócz rutynowych czynności, jak sprawdzanie dokumentów, stanu trzeźwości, zapiętych pasów, mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy jadąc za szybko stwarzają zagrożenie na drogach.

18 grudnia br. w miejscowości Guty, 51 - letni obywatel Łotwy, kierujący samochodem osobowym marki nissan przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

20 grudnia br. w miejscowości Guty, 28 – letni obywatel Łotwy, kierujący samochodem osobowym marki Bmw przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 57 km/h. Skutkiem tego było odebranie prawa jazdy na 3 miesiące oraz mandat karny w wysokości 400 zł.

Policjanci apelują o ostrożność, rozwagę i rozsądek na drodze! Nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn 

wypadków, niejednokrotnie tragicznych w skutkach. Pamiętajmy o tym podczas swoich wyjazdów świątecznych – podkreślił oficer prasowy KPP w Grajewie, W. Dembiński.

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.