Kronika 997

aktualizacja: 2020-10-27 16:42:49     nr wiadomości: 43825     przeczytano: 2111     Ilość komentarzy komentarze: 0

Tylko w miniony weekend, grajewscy policjanci zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Dwóch z nich wsiadło za kierownicę po spożyciu alkoholu, jeden z nich w takim stanie spowodował kolizję. Trzeci z zatrzymanych posiadał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem. Okazało się również, że żaden z kierowców nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Alkohol, narkotyki, cofnięte uprawnienia i kolizja, w efekcie trzech zatrzymanych nieodpowiedzialnych kierowców - to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu grajewskiego. Pierwszy został wyeliminowany z ruchu przez policjantów z grajewskiej "drogówki" w sobotnie przedpołudnie w Gutach. Jak się okazało, 32-latek kierował oplem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z kolei w niedzielę, tuż po godz. 13 policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę daewoo. Mężczyzna chwilę wcześniej uderzył w kontener na ubrania i oddalił się pieszo z miejsca kolizji. 43-latek był tak pijany, że nie był w stanie samodzielnie się poruszać; spędził noc w policyjnym areszcie.

Kolejny z kierowców wpadł w ręce dzielnicowych ze Szczuczyna kilka godzin później. Mundurowi na jednej z ulic Szczuczyna zauważyli kierującego fordem, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas interwencji policjanci wyczuli wydobywającą się z auta woń marihuany. Nerwowe zachowanie mężczyzny nie pozostawiło złudzeń. Wstępne badanie na obecność narkotyków w organizmie 36-latka wykazało, że był pod wpływem marihuany i amfetaminy. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie również niewielką ilość marihuany.

Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że żaden z kontrolowanych nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ już wcześniej je stracili. Ich dalszym losem zajmie się sąd.  (za: KPP Grajewo)

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.