Kronika 997

aktualizacja: 2009-07-20 16:55:45     nr wiadomości: 9732     przeczytano: 10853     Ilość komentarzy komentarze: 0
17.07.2009r.
Kolizja na Grunwaldzkiej
Około godziny 6:30 na ul. Grunwaldzkiej w Grajewie doszło do kolizji drogowej. Kierujący koparko – ładowarką marki „Catepilar” mieszkaniec Grajewa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas zmiany pasa ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Mercedes Sprinter, którym kierował mieszkaniec gminy Radziłów.

16.07.2009r.
Poranna kradzież
Policjanci poszukują sprawców kradzieży pieniędzy i biżuterii z jednego z mieszkań  w gm. Szczuczyn

O godzinie 8:00 dyżurny KPP w Grajewie został poinformowany, że dwóch nieznanych sprawców  z budynku mieszkalnego na terenie gminy Szczuczyn,  wykorzystując sen domowników, dokonało kradzieży pieniędzy w kwocie 500 zł i złotej biżuterii. Łączną wartość strat oszacowano na 1 770 zł Ustalono, iż sprawcami kradzieży była kobieta w wieku około 30 lat i mężczyzna około 35 lat, którzy z miejsca zdarzenia odjechali zielonym Polonezem.

Kradzież silnika
Kilka minut po godzinie 8:00 dyżurny KPP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o kradzieży do której doszło 15 lipca w godzinach 20:00 – 22:00. Nieznany sprawca z żaglówki przycumowanej w pobliżu jednego z  ośrodków wypoczynkowych na terenie gminy Rajgród dokonał kradzieży silnika elektrycznego wartości 2 000 zł.

Nietrzeźwi kierujący
O godzinie 8:30 na drodze publicznej w miejscowości Zacieczki na terenie gm. Szczuczyn zatrzymano do kontroli drogowej mieszkańca gminy Szczuczyn kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości. 46 – latek miał 1,45 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego rowerzystę w stanie po użyciu alkoholu zatrzymano kilka minut po godzinie 12:00 na ul. Przemysłowej w Grajewie. 58 – latek miał 0,29 promila. O godzinie 16:40 w Czarnewsi (gm. Rajgród) zatrzymano do kontroli drogowej kierującego Volvo mieszkańca Augustowa. 50 – latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Kolizje drogowe
W ciągu niecałych trzech godzin na terenie powiatu grajewskiego doszło do dwóch kolizji. Pierwsza z nich miała miejsce na trasie Grozimy – Łękowo. Kierujący samochodem marki Renault, mieszkaniec gm. Wąsosz, podczas mijania, jadąc środkiem jezdni, uszkodził lusterko boczne w samochodzie marki BMW, którym kierował mieszkaniec gm. Radziłów. Dziesięć minut przed godziną 12:00 na skrzyżowaniu drogi K-65 kierujący Lublinem mieszkaniec Suwałk nie zachował bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym w wyniku czego uderzył w tył samochodu marki Peugot, którym kierowała mieszkanka gminy Grajewo. Sprawcy obu kolizji zostali ukarani mandatami karnymi.

15.07.2009r.
Uszkodzenie mienia
O godzinie 10:20 dyżurny KPP w Grajewie został poinformowany, że w nocy z 14/15.07 nieznany sprawca dokonał uszkodzenia okiennicy i wybicia szyby w oknie baraku  na ul. Ekologicznej w Grajewie. Wartość strat oszacowano na kwotę 300 zł. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy.

Kolizja drogowa
Kwadrans przed godziną 17:00 przy bloku nr 20 na os. Południe w Grajewie doszło do kolizji drogowej. Kierująca samochodem osobowym marki Skoda Octavia mieszkanka Grajewa nieprawidłowo wykonała manewr cofania i zarysowała powłokę lakieru w podjeżdżającym samochodzie marki Fiat Punto kierowanym przez mieszkańca Grajewa. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

Nagrana kradzież
Kamera przemysłowa zarejestrowała kradzież pieniędzy w jednym ze sklepów w Grajewie.

O godzinie 19:25 pracownik sklepu ze sprzętem AGD i RTV przy ul. Ełckiej w Grajewie poinformował dyżurnego KPP w Grajewie, że nieznany mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu z szuflady kasy dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 2 550 zł. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą przemysłową. Policjanci prowadzą czynności w kierunku ustalenia tożsamości sprawcy.

Motorowerem z promilami
W dniu wczorajszym, kilka minut przed północą, na ul. Dwornej w Grajewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu ełckiego kierującego motorowerem w stanie nietrzeźwości. 17 – latek miał 1,74 promila alkoholu w organizmie.


14.07.2009r.
Kradzież tablicy rejestracyjnej
Mieszkaniec Grajewa osobiście poinformował dyżurnego KKP Grajewo, że w nocy z 13/14.07 nieznany sprawca dokonał kradzieży jednej tablicy rejestracyjnej z samochodu marki Peugeot zaparkowanego przy bloku nr 3 na os. Centrum.

Kolizje drogowe
W dniu dzisiejszym na terenie powiatu grajewskiego doszło do dwóch kolizji drogowych. Pierwsza kolizja miała miejsce o godzinie 9:20 na trasie 65. Kierujący ciągnikiem rolniczym „Zetor” z przyczepą  oraz zgrabiarką mieszkaniec gm.Grajewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Skoda Octavia, kierowanym przez mieszkańca Białegostoku, który nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. O godzinie 20:40, również z powodu niedostosowania prędkości do panujących warunków kierujący samochodem osobowym mieszkaniec gminy Radziłów zjechał na pobocze i dachował.

Nietrzeźwy rowerzysta
O godzinie 18:30 w Grajewie na ul. Kilińskiego zatrzymano do kontroli drogowej 34 – letniego rowerzystę w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Grajewa miał 0,52 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

12.07.2009r.
Kolizja drogowa
O godzinie 15:35 w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Wesołej i 23-go Stycznia doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki Mercedes Benz, mieszkaniec gminy Ełk, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu powodując kolizję z samochodem osobowym marki Seat Toledo kierowanym przez mieszkańca Grajewa. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.


20.07.2009 r.
Kolizja drogowa
Na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Konstytucji 3 Maja w Grajewie doszło do zderzenia samochodu osobowego m-ki skoda z motocyklistą. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
(fot.e-Grajewo.pl)


KOMENDA POWIATOWA POLICJI w Grajewie
ul.  T. Nowickiego 14
19-200 Grajewo
tel. / fax (086) 273-02-11
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.