Sobota, Lipiec 24, 2021

Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 11.08.2008r. – 17.08.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 26 zdarzeń – 2 pożary i 24 miejscowe zagrożenia. Ogółem od początku roku zanotowano 470 zdarzeń, w tym: 123 pożary,  341 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych.
Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 65 osób, w tym  6 ofiar śmiertelnych.

W dniu 13.08.2008 r. o godz. 1145 na trasie Ciemnoszyje-Białogrądy (droga krajowa 65) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym VW Passat. Jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Ciemnoszyje.

W dniu  13.08.2008 r. o godz. 1616 na trasie Grajewo-Miecze (droga krajowa 61) doszło do zderzenia samochodu dostawczego Renault z Tirem. Wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Działania ratownicze prowadzone były przez jeden zastęp PSP.

W dniu  17.08.2008 r. o godz. 0141 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Wąsosz. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że pożarem objęta jest więźba dachowa stodoły murowanej krytej eternitem oraz płody rolne zgromadzone wewnątrz budynku. W działaniach ratowniczych trwających ponad trzynaście godzin udział brał jeden zastęp PSP, zastęp OSP Szczuczyn oraz dwa zastępy OSP Wąsosz.

W dniu  17.08.2008 r. o godz. 1349 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie, że na Jeziorze Rajgrodzkim w odległości ok. 1 km od linii brzegowej dryfuje wywrócona żaglówka a w wodzie znajduje się 6 żeglarzy. Ratownicy PSP wraz z ratownikami WOPR przetransportowali żeglarzy do przystani. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję zaholowano przewrócona łódkę do brzegu.
W ubiegłym tygodniu strażacy PSP wyjeżdżali również kilkanaście razy do usuwania gniazd  niebezpiecznych owadów z budynków mieszkalnych, domków letniskowych oraz innych obiektów jak również prowadzili działania związane z usuwaniem konarów drzew z dróg, ulic i linii energetycznych.

        W dniu 13 sierpnia b.r. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie wzbogaciła się o nowy sprzęt ratownictwa medycznego - defibrylator.  Urządzenie takie otrzymało też 8 innych jednostek z terenu woj. podlaskiego.
       Sprzęt ten, służący do bezpośredniego ratowania życia w razie zatrzymania akcji serca, został zakupiony z inicjatywy Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno dla Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP. Stanowi on ważne uzupełnienie posiadanych zestawów sprzętu ratownictwa medycznego. Umożliwi podjęcie skuteczniejszych działań medycznych w przypadku zatrzymania krążenia u poszkodowanych. Koszt takiego urządzenia to 5 350 zł.


                                    Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
                                    mł. bryg. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.