Lądowisko - ruszyła budowa!

aktualizacja: 2018-10-15 09:34:54     nr wiadomości: 36294     przeczytano: 9443     Ilość komentarzy komentarze: 10

Grajewski szpital będzie dysponował profesjonalnym lądowiskiem dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Taka inwestycja wielu pacjentom może uratować życie. Wypadki przy pracy, zdarzenia drogowe, nagłe choroby – w naszym życiu nie brakuje sytuacji, kiedy wymagana jest natychmiastowa pomoc medyczna. Zdarza się, że brak profesjonalnego sprzętu, bądź specjalistów skutkuje podjęciem decyzji o transporcie pacjenta do innej placówki medycznej. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe jest bardzo ważnym i bardzo skutecznym narzędziem ratownictwa medycznego. Helikopter jest znacznie szybszy niż karetka.

- Jest to bardzo ważna inwestycja dla chorych trafiającymi do tutejszego szpitala. Zapewni szybki i sprawny transport pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu grajewskiego. Pacjent będzie miał krótszą drogę do otrzymania kwalifikowanej pomocy  – mówił Grzegorz Dembski, Dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie podczas zorganizowanego spotkania.

O środki finansowe na budowę lądowiska starano się od wielu lat, teraz się udało! Złożony wniosek do Wojewody Podlaskiego o skorzystanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa, został rozpatrzony pozytywnie i przekazany do Rady Ministrów. 21 lipca br. Premier Mateusz Morawiecki podpisał odpowiednie rozporządzenie przyznające środki na budowę szpitalnego lądowiska.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, od 2021 roku każdy szpital, w którym działać będzie Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie musiał dysponować całodobowym miejscem do lądowania. Do tej pory, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe korzysta z lądowiska w Ełku. Często czas działał na niekorzyść pacjenta. Przyszpitalne lądowisko zostanie zbudowane z całym zapleczem. Już jesienią br. będą mogły tu bezpiecznie lądować śmigłowce.

e-Grajewo.pl
 

Proszę,proszę,blisko wybory to i pana Waldka widać :)
Napisał: grajewianka dodano: 2018-07-25 19:59:23

Poseł jak zwykle gwiazdorzy./
Napisał: Pan b dodano: 2018-07-25 20:46:40

Brawo dla Grajewianki..też to zauwazyłem...
Napisał: Grajek dodano: 2018-07-26 08:41:59

Moze by podjazd dla wozkow zrobic przed glownym wejsciem do szpitala?
Napisał: Mama dodano: 2018-07-26 16:12:26

Zgadzam się z grajewianka. Panowie opamiętajcie się to nie średniowiecze ludzie widzą coście dobrego zrobili. Apel!!! Nie obrażajcie inteligencji mieszkańców miasta Grajewo. Proszę o dodanie tego komentarza!!!!
Napisał: Jan dodano: 2018-07-27 13:37:41

Wybory tuż tuż nagle tyle inwestycji narozpoczynano,jakby naród był głupi i nie wiedział ocb.Paranoja ludzie głosujcie na młodych dość tej stagnacji i starszyzny ich czas już minął,mieli szanse 4 lata niektórzy nawet więcej bo kilka kadencji siedzą i grzeją swoje stołki.Młodzi.!!?!w nich nadzieja,potencjał.
Napisał: Wyborca dodano: 2018-10-15 13:16:09

Wybory tuz tuz to trzeba cos robic. Kawki herbatki pikniki ciekawe co jeszcze wymysla. Ludzie obudzic sie nie patrzcie co robia teraz tylko zobaczcie co zrobili przez minione 4 lata od dnia wyboru nic nie robili a jak zblizaja sie wybory zaczynaja dzialac. Sprawdzcie statystyki jak bylo a jak jest obecnie. Szok poprostu szok. Grajewo nie rozwija sie wrecz przeciwnie cofa sie... ale kazey z was zrobi jak bedzie uwazal. Apeluje o rozsadek i zastanowie sie zanim zaczniecie glosowac.
Napisał: Zosia dodano: 2018-10-15 14:00:29

Grajewianka - Co masz do pana Waldka? Pilnuj lepiej swego kandydata, bo wszędzie go pełno ;)
Napisał: filozof grecki dodano: 2018-10-15 20:56:29

Ubolewam nad głupota autorów większości wpisów. Tu już lekarz nie pomoże więc kondolencji nie składam. Żebyś internauto wiedział że o takie dofinansowanie starano się 5-7 lat, to może bys az takiej durnoty nie pisał. Ale z drugiej strony ta frustracja Pańska no przecież musi mieć zawór bezpieczeństwa w takich wpisach. A tak na poważnie pewnie startujesz w wyborach? A może już raz lub kilka razy przegrałeś? No to wspólczuć tylko. I życzę zdrowia dobrego żeby śmigłowiec nie musiał zabierać, tak jak radnym którejś gminy co nie wsparli sprzętu
Napisał: wyborca z małej litery ale rozumny dodano: 2018-10-16 21:02:26

Zgadza się lądowisko daje szansę na przeżycie ale tylko dla pacjentów szpitala. Proszę mnie źle nie zrozumiec ZRM ( zespół ratownictwa medycznego) może wezwać helikopter w każde miejsce i ma do tego prawo i obowiązek jeżeli wymaga tego zdarzenie. Szpital nie mając lodowiska nie mógł wezwać helikopter bo zabraniało temu prawo. Pytanie dla LPR ( lotnicze pogotowie) dlaczego możecie ładować wszędzie tylko nie przed szpitalami które nie mają lotniska? I czym się kierujecie odmawiając wylotu nie patrząc na ludzką tragedie
Napisał: P jak P dodano: 2018-10-18 23:45:47

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.