Lampy sufitowe – sposób na odmienienie wnętrza

aktualizacja: 2019-06-28 08:01:35     nr wiadomości: 39596     przeczytano: 3342     Ilość komentarzy komentarze: 0


Wszyscy wiemy, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Właściwy dobór lamp i natężenia światła wpływa na samopoczucie użytkowników. Jednym z rodzajów lamp, które cały czas stanowią podstawę oświetlania przestrzeni są lampy sufitowe. Warto pamiętać jednak, że mają one nie tylko funkcję użytkową, ale również ozdobną.

Wielkość lampy

Przed zakupem lampy sufitowej, należy określić jej wielkość. Wiadomo przecież, że akcesoria powinny być proporcjonalne do dostępnego metrażu. Istnieje prosty sposób na poznanie właściwych wymiarów lampy. Wystarczy zmierzyć wysokość i szerokość wnętrza, wynik zmienić z metrów na centymetry i pomnożyć przez 2,5. Uzyskany rezultat określa właściwą średnicę lampy. Warto wspomnieć, że poza wymiarami, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj lampy. Nie w każdym pomieszczeniu sprawdzą się wiszące żyrandole. W takich miejscach jak łazienka czy kuchnia bardziej użyteczne są plafony lub lampy wpuszczone w sufit. Wiszących, długich żyrandoli również należy unikać w pokoju dziecięcym. Nierzadko mogą one stanowić zagrożenie dla pociech, bo łatwo można się o nie zaczepić w trakcie zabawy. Lampa sufitowa doskonale sprawdzi się oczywiście w jadalni nad stołem. W takim przypadku również należy zwrócić uwagę na jej wymiary. Najlepiej jeśli będzie ona miała średnicę o 30 centymetrów mniejszą niż długość stołu.

Styl lampy sufitowej

Lampy sufitowe mogą całkowicie zmienić charakter wnętrza. Umiejętnie dobrany model dodaje przestrzeni uroku i stanowi doskonały element dekoracyjny. Warto wiedzieć czym charakteryzują się najpopularniejsze style aranżacji, by móc bez problemu dopasować lampę do wnętrza. Przestrzenie w stylu nowoczesnym cechują się minimalizmem, prostymi i geometrycznymi kształtami. Doskonale sprawdzą się w nich lampy szklane. Interesujące modele nowoczesnych lamp sufitowych dostępne są na: https://www.cudownelampy.pl/lampy-sufitowe.html. W stylu industrialnym świetnie sprawdzą się stare lampy fabryczne albo metalowe modele pomalowane na różne kolory. W stylu glamour must have stanowi żyrandol. Można wybrać tradycyjną wersję kryształową z dodatkiem mosiądzu albo nowoczesną wykonaną z tworzyw sztucznych.

Nietuzinkowe połączenia

Jak już wspomniano, w niektórych pomieszczeniach odradza się wieszanie długich żyrandoli. Nie mniej jednak, wybór odpowiedniego modelu do łazienki może sprawić, że stanie się ona salonem kąpielowym i miejscem odnowy, a nie zwykłą przestrzenią do pielęgnacji ciała. Nietradycyjne podejście do aranżacji nierzadko owocuje genialnym efektem wizualnym. Innym przykładem jest umieszczenie w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu, niewielkiej industrialnej lampy w mocnym kolorze. Takie połączenie sprawi, że przestrzeń nabierze awangardowego, artystycznego charakteru. Warto pamiętać, że umieszczając obok siebie kilka lamp sufitowych o w tym samym stylu, ale o różnych wielkościach, można stworzyć nowoczesny, kompozycyjny miszmasz. Warto eksperymentować z doborem lamp, ale zawsze należy to robić z rozsądkiem. Nadmiar różnych stylów wprowadza chaos i nieporządek.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.