Litwini "lubią" VW

aktualizacja: 2020-01-17 19:53:22     nr wiadomości: 41280     przeczytano: 4317     Ilość komentarzy komentarze: 0

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali wczoraj skradzionego tego samego dnia w Niemczech Volkswagena Tiguana o wartości 170 tys. zł.

Wczoraj (15.01.2020 r.) tuż przed północą na terenie gminy Giby funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali do kontroli Volkswagena Tiguana na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu do kontroli przedstawił podrobiony dowód rejestracyjny. W związku z powyższym auto poddano szczegółowym sprawdzeniom pod kątem legalności pochodzenia. Okazało się, że samochód jest poszukiwany przez niemieckie służby. Ustalono, że w dniu 15 stycznia br. kontrolowany samochód został skradziony z jednej z niemieckich firm, a w Systemie Informacyjnym Schengen pojazd figurował jako utracony na terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość VW z 2019 roku wynosi 170 tys. zł.

55-letni kierowca - obywatel Litwy wraz pojazdem został zatrzymany. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji w Sejnach.

 

FOT.https://www.podlaski.strazgraniczna.pl/

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.