Lubawa - WARMIA 3:0

Na tarczy wrócili piłkarze WARMII Grajewo z Lubawy. W niezwykle ważnym meczu nasza drużyna przegrała 0:3 w zespołem MOTORU. Gospodarze - choć mieli ostatnio kiepską passę - w meczu z WARMIĄ prezentowali się tak, jakby byli czołowym zespołem naszej ligi. Porażka WARMII jest zasłużona – cały nasz zespół zagrał słabiej niż w poprzednich meczach. Początek spotkania zupełnie nie wskazywał na przegraną grajewian, którzy wystąpili osłabieni brakiem zdającego egzamin na studiach Dzierzgowskiego. Pierwszą znakomitą okazję do zdobycia gola mieli właśnie nasi piłkarze. W 5 minucie nie stu, lecz … dwustuprocentową szansę bramkową miał Mikucki po podaniu Strzelińskiego. Uderzenie naszego zawodnika nogą odbił bramkarz gospodarzy a dobitka trafiła w boczną siatkę. Zaledwie dwie minuty później dość przypadkowo odbita piłka trafiła do Jabłonowskiego, który mocnym strzałem pokonał Gieniusza. Od tej pory nasz zespół grał coraz gorzej. Druga bramka, którą w 20 minucie zdobył Remiszewski ustawiła mecz. W drugiej połowie WARMIA próbowała odrabiać straty, ale brakowało pomysłu i skuteczności. MOTOR zdominował naszych piłkarzy. Gospodarze grali szybko i pomysłowo. WARMIĘ dobił Marek Śnieżawski, który chwilę po wejściu na boisko w 76 minucie ustalił wynik spotkania na 3:0 dla MOTORU. Ta zasłużona porażka, choć może nieco za wysoka, ma szansę podziałać na nasz zespół jak zimny prysznic. Wydawało się, że byliśmy na dobrej drodze do utrzymania się w III lidze. Tymczasem daleko jeszcze do spokoju w tabeli. Trzeba wziąć się ostro do roboty i dać z siebie wszystko w dwóch ostatnich spotkaniach. Przed WARMIĄ dwa kluczowe mecze o utrzymanie. We wtorek w Szczuczynie nasz zespół zagra zaległy mecz z WISSĄ Szczuczyn (o godz. 17:00) a w piątek w Grajewie WARMIA zakończy sezon spotkaniem z ŁKS 1926 Łomża (o godz. 18:00).

Skróty video z meczu z portalu e-lubawa.pl:

Zapis relacji LIVE z meczu w Lubawie:

1' Rozpoczynają grajewianie

2' Pierwsza akcja gospodarzy zakończona faulem naszego zawodnika - rzut wolny z lewej strony boiska, dośrodkowanie Remiszewskiego ale na pozycji spalonej zawodnik MOTORU i zaczyna grę WARMIA

3' Teraz rzut wolny miała WARMIA - dobry, mocny strzał Strzelińskiego i Kręt piąstkuje piłkę poza pole karne

4' Szarżował lewą stroną Strzeliński, ale jego dośrodkowanie przejął obrońca gospodarzy

5' Kapitalna okazja WARMII! Strzeliński przejął piłkę w środku boiska i błyskawicznie wyprowadził kontrę, podał do Mikuckiego a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił na bramkę, ale Kręt instynktownie obronił nogą ten strzał a dobitka naszego zawodnika trafia w boczną siatkę bramki gospodarzy

7' GOL dla MOTORU. 1:0 Bazyli Jabłonowski. Podczas wyprowadzania piłki przez Wojtka Koszczuka zablokował jego podanie jeden z zawodników MOTORU, po czym piłkę przejął Jabłonowski i oddał strzał na bramkę, po którym piłka otarła się o któregoś z naszych obrońców i wpadła do bramki zaskoczonego Gieniusza. :(

12' Faulowany Rafał Kozikowski 25 metrów od bramki Kręta - mamy rzut wolny

13' Mocny strzał Kozikowskiego trafia w mur złożony z zawodników MOTORU

13' Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy

14' Po dośrodkowaniu chwila zamieszania na naszym polu karnym i bardzo niecelny strzał Rzeźnikiewicza

18' Dobra akcja prawą stroną boiska Strzelińskiego i ładne dośrodkowanie, ale piłkę łapie bramkarz MOTORU

19' Po dośrodkowaniu z prawej strony strzał głową Jabłonowskiego broni Gieniusz i jest drugi korner dla gospodarzy

19' Po dośrodkowaniu na chwilę przejmujemy piłkę, ale szybko ją tracimy

20' GOL dla MOTORU. 2:0 Piotr Remiszewski. Wrzutka w nasze pole karne trafia do Remiszewskiego, który mocno strzela w bramkę, a piłka po rękach naszego bramkarza wpada do siatki. Źle zaczął się dla WARMII ten mecz! :(

21' Mamy pierwszy rzut rożny - po dośrodkowaniu piłkę wybija obrońca MOTORU

23' Dobra akcja WARMII - Sypytkowski jednak zbyt lekko podał piłkę do Strzelińskiego i przejął ją zawodnik rywali

28' Świetna okazja naszego zespołu - po dośrodkowaniu strzał głową Domurata minimalnie ponad poprzeczką bramki gospodarzy!

32' Akcja gospodarzy zakończona dobrym strzałem Świgonia, ale Gieniusz nie dał się zaskoczyć

33' Gospodarze wyglądają na boisku tak, jakby byli zespołem z czołówki tabeli - po niewykorzystanej sytuacji na początku meczu przez Mikuckiego nasi piłkarze nie mogą odnaleźć właściwego rytmu gry

38' Rzut rożny dla MOTORU - po dośrodkowaniu bład naszej obrony, ale na pozycji spalonej był zawodnik gospodarzy

40' Kolejny rzut rożny dla lubawian - dośrodkowanie mija nasze pole karne i piłka wychodzi na aut boczny

42' Bardzo dobra akcja MOTORU - dośrodkowanie z prawej strony i strzał głową Jabłonowskiego ponad naszą bramką

45' Koniec pierwszej części meczu - dobrze graliśmy w niej tylko pierwsze 5 minut... Trener Zawadzki szykuje dwie zmiany w naszym zespole i wciąż wierzymy, że w drugiej połowie WARMIA odrobi straty.

46' Dwie zmiany w WARMII - za Sypytkowskiego i Mikuckiego wejdą na boisko Górski i Cybulski

46' Rozpoczynają gospodarze

47' Rzut rożny dla WARMII - dobre dośrodkowanie ale Kozikowski zamiast strzelać to zgrał głową do kolegi z zespołu, którego... nie było w tym miejscu

49' Dobra akcja Mateusza Cybulskiego i ładne dośrodkowanie, ale Chyliński nie opanował piłki

51' Będzie groźnie - rzut wolny dla rywali z narożnika pola karnego

51' Szybkie rozegranie i bardzo niecelny strzał Remiszewskiego

53' Rzut rożny dla MOTORU - dośrodkowanie i szybko przejmujemy piłkę

57' Rzut wolny z 30 metrów dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego, główka Domurata i piłka omija bramkę Kręta

60' Strzał Kolcza broni Gieniusz

62' Okres brzydkiej gry z obu stron - sporo fauli i niedokładnych podań

65' Dobra indywidualna akcja Strzelińskiego w polu karnym gospodarzy i mamy rzut rożny

65' Świetnie dośrodkowana piłka i piękne uderzenie głową Arciszewskiego, ale piłka frunie tuż nad poprzeczką bramki MOTORU

65' Rzeźnikiewicza zmienia Lewalski

69' Strzeliński uderzył piłkę z rzutu wolnego, ale Kręt pewnie broni

70' Druga zmiana w MOTORZE - Narojczyk zmienia Nowińskiego

72' Rzut rożny dla MOTORU - dośrodkowanie i po chwili następny korner dla gospodarzy

73' Nikt nie doszedł do dośrodkowanej piłki i Arciszewski wybija ją daleko poza pole karne WARMII

75' Kolejna zmiana w MOTORZE - Remiszewskiego zmienia Śnieżawski

75' Piękny strzał Kozikowskiego o centymetry omija bramkę MOTORU! :(

76' GOL dla MOTORU! 3:0 Marek Śnieżawski. Po dośrodkowaniu z lewej strony Świgoń zgrywa piłkę do zupełnie niepilnowanego Śnieżawskiego, który z bliska pewnie strzela do bramki. Przegrywamy 0:3.

79' Bliski zdobycia gola był Paweł Górski, ale jego strzał ładnie broni Kręt

80' Zmiana w WARMII - za Kamila Randzio wchodzi Adam Lekenta

82' Ostatnia zmiana w naszym zespole - za Kozikowskiego wchodzi Matysiewicz

82' Zmiana w MOTORZE - za Świgonia wchodzi Mederski

88' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu wybija piłkę Kręt

88' Kapitalny strzał z 25 metrów Mateusza Cybulskiego trafia w słupek bramki MOTORU!

90' Trzy minuty doliczył sędzia Kiełczewski do regulaminowego czasu gry

90' + 3' Koniec meczu. Przegrywamy 0:3 ze znakomicie dysponowanymi gospodarzami. MOTOR, który przegrywał ostatnio mecz za meczem dziś zagrał jakby był zespołem z czołówki. Nasi piłkarze zagrali zdecydowanie słabiej od gospodarzy i zasłużenie przegrali.

31.05.2014 Lubawa, Stadion Łazienkowski

MOTOR Lubawa - WARMIA Grajewo 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Bazyli Jabłonowski 7', 2:0 Piotr Remiszewski 20', 3:0 Marek Śnieżawski 76'

MOTOR: 1.Kręt -  4.Wietecha, 3.Ksiuk, 5.Kolcz, 7.Waląg - 11.Remiszewski (75' 9.M.Śnieżawski), 14.Maj, 19.Rzeźnikiewicz (65' 6.Lewalski), 10.Nowiński (70' 13.Narojczyk), 8.Świgoń (82' 15.Mederski)- 18.Jabłonowski (Kpt)

REZERWA: 12.Lewandowski - 13.Narojczyk, 9.M.Śnieżawski, 16.Brodziński, 2.Klein, 6.Lewalski, 15.Mederski

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio (80' 21.Lekenta), 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 15.Koszczuk - 9.Strzeliński, 10.Kozikowski (82' 20.Matysiewicz), 6.Osypiuk, 4.Mikucki (46' 11.P.Górski), 16.Sypytkowski (46' 19.Cybulski) - 8.Chyliński

REZERWA:12.Boufał - 21.Lekenta, 20.Matysiewicz, 19.Cybulski, 18.Olszyński, 11.P.Górski

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)