Mali kucharze

aktualizacja: 2017-03-02 22:43:11     nr wiadomości: 31028     przeczytano: 4269     Ilość komentarzy komentarze: 1

Mali kucharze z ZSM nr 2 w Grajewie

    W dniu 24.02.2017 roku dzieci uczęszczające do grupy 0,,a’’ wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Każdy z nich miał okazję przygotować ulubione danie wszystkich dzieci czyli pizzę.
    Swoją przygodę z gotowaniem dzieci rozpoczęły od wizyty w pracowni gastronomicznej i zapoznały się ze sprzętami kuchennymi i ich bezpiecznym użytkowaniem. Po krótkim omówieniu zasad i kolejności pracy ,,każdy młody kucharz”, wyposażony w fartuch zabrał się do pracy. 
    Wałkowanie ciasta, tarkowanie sera czy przygotowywanie dodatków, to tylko niektóre zadania, z których musieli wywiązać się młodzi kucharze. Następnie każdy z nich skomponował swoją ulubioną pizzę, która przy pomocy pani wychowawczyni trafiła do piekarnika. Każda z nich przypominała małe dzieło sztuki. 
    Warto podkreślić, że "zerówkowicze" wywiązali się z zadania perfekcyjnie wykazując się przy tym niezwykłą cierpliwością i kreatywnością. 
    Największą nagrodą i najprzyjemniejszą częścią zadania było skonsumowanie własnoręcznie zrobionej pizzy.  - Milena Pieloch
    

 

 

Pizza wygląda smakowicie.
Napisał: mama dodano: 2017-03-03 18:53:42

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.