Mandat za promile 5 tys. zł

aktualizacja: 2021-01-27 18:29:43     nr wiadomości: 44682     przeczytano: 4354     Ilość komentarzy komentarze: 0

Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy znaczenie przekroczyli prędkość. Jeden z nich był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Drugi - 18-latek prawo jazdy miał od pół roku i w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 118 km/h. Obaj od razu stracili prawa jazdy.

Policjanci zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy za nadmierną prędkość. Młody kierowca w obszarze zabudowanym jechał osobowym audi 118 km/h, a więc przekroczył prędkość aż o 68 km/h. Mężczyzna jechał z pasażerką. Tłumaczył, że nie zauważył, kiedy wjechał w obszar zabudowany, dlatego nie zwolnił. Został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, na jego konto trafi też 10 punktów karnych. Okazało się że 18-latek ma prawo jazdy od pół roku. Tym bardziej dziwią takie ryzykowne zachowania na drodze. Lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa może mieć poważne konsekwencje, bo nadmierna prędkość jest główną przyczyną wszystkich wypadków.

Nieodpowiedzialnością na drodze wykazał się także 30-latek. Policyjny pomiar prędkości wykazał, że ten kierowca ulicami Ełku jechał mając na liczniku 100 km/h. Ponadto okazało się, że jest nietrzeźwy. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Jemu także policjanci od razu zatrzymali prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i minimum 5000 złotych grzywny. - KPP Ełk

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.