Mapa Zagrożeń -powiat Grajewo

aktualizacja: 2020-01-15 17:55:36     nr wiadomości: 41253     przeczytano: 7295     Ilość komentarzy komentarze: 1

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to narzędzie, które służy mieszkańcom i policjantom. Obywatelom umożliwia zasygnalizowanie problemu w miejscu zamieszkania, policji pozwala identyfikować skalę i rodzaj występujących zagrożeń.

Chcąc zgłosić coś niepokojącego, wystarczy wejść na stronę internetową grajewskiej Policji i kliknąć w baner Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kolejnym krokiem jest naniesienie zagrożenia w konkretne miejsce. W celu usprawnienia komunikacji zostały przygotowane specjalne ikony. W razie wątpliwości można skorzystać z instrukcji obsługi. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Dostęp i korzystanie z usług jest powszechne i nieodpłatne.

Grajewscy funkcjonariusze codziennie weryfikują zgłoszenia mieszkańców wpływające za pośrednictwem tejże aplikacji. Tylko w 2019 roku odnotowano ich 920 (od początku funkcjonowania KMZB tj. 1 lipca 2016 r. na terenie powiatu grajewskiego wprowadzonych zostało blisko 2920 zagrożeń). Najwięcej zgłoszeń zaznaczonych na Mapie dotyczyło przekroczeń prędkości i było ich aż 327. 275 z nich zostało potwierdzonych, a wyeliminowanych 67. Bardzo często Internauci zaznaczali też „spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem” i było ich 270 z czego 114 wyeliminowano. 129 razy zaznaczono nieprawidłowe parkowanie, z czego 126 przypadków zostało wyeliminowanych. Mieszkańcy wskazali też 13 miejsc, w których przebywają bezdomni i 16, gdzie zauważyli osoby żebrzące. Większa część z tych zgłoszeń została wyeliminowana – podsumowują mundurowi.

Każde naniesione na mapę zagrożenie, wywołuje odpowiednią reakcję funkcjonariuszy. Pamiętajmy także, że  zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych.

 

I co z tego ze wpisuje jak i tak nic nie jest z tym zrobione tyle ze jest...
Napisał: Adek dodano: 2020-01-16 15:32:14

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.