Maraton Czytelniczy

aktualizacja: 2017-03-31 17:30:32     nr wiadomości: 31355     przeczytano: 3310     Ilość komentarzy komentarze: 0

Maraton Czytelniczy w PG nr 1 

24 marca 2017 r. w czytelni biblioteki Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie już po raz kolejny odbył się Maraton Czytelniczy, którego celem było motywowanie uczniów do czytania oraz promowanie wartościowej literatury dla młodzieży. W ten sposób nasza szkoła kształtuje kulturę i gusta czytelnicze młodych ludzi, język oraz umiejętność nabywania kompetencji do odbioru i interpretowania dzieła literackiego.
Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przystąpili do współpracy z biblioteką szkolną, dzięki czemu mogli uczestniczyć w całodziennym przedsięwzięciu. Udział wzięli wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Młodzież miała możliwość wysłuchania fragmentów powieści: Cornelii Funke Atramentowe serce, Erica – Emmanuela Schmitt`a Oskar i pani Róża, Marcina Mortki Dom pod pękniętym niebem, czy Odpływ Christensena. Uczniowie prezentowali wybrane przez siebie pozycje, czytali fragmenty swoich ulubionych książek, zachęcając tym samym do ich przeczytania rówieśników. 


Tego samego dnia odbył się również turniej czytelniczy, do którego przystąpiły trzyosobowe reprezentacje klas drugich. Turniej przygotowały nauczycielki biblioteki p.Halina Rokicka, p.Renata Latarowska oraz p.Dorota Łaguna.. Uczestnicy turnieju wykazali się dużą wiedzą oraz inwencją twórczą Drugoklasiści świetnie się bawili, grając w kalambury, odgadując przysłowia. Aktywny doping kolegów oraz to, że wszyscy młodzi pasjonaci literatury zostali docenieni, wzbudził wiele radości. Miłość do książek nie tylko stała się zaraźliwa, ale też jeszcze bardziej zintegrowała uczniów naszej szkoły. 
Niech moc literatury będzie z Wami! Zapraszamy do biblioteki.
I. Lewszyk (ZSM nr 1)

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.