Matury w Grajewie niezagrożone

aktualizacja: 2019-04-19 12:41:02     nr wiadomości: 39031     przeczytano: 6635     Ilość komentarzy komentarze: 0

Choć niebezpieczeństwo związane z przeprowadzeniem egzaminów gimnazjalnych i testów ósmoklasisty udało się zażegnać, może okazać się, że organizacja matur będzie zdecydowanie trudniejsza – twierdzi szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Negocjacje rządu ze stroną związkową ponownie zakończyły się fiaskiem. W niektórych placówkach w kraju strajkujący nauczyciele nie chcą wziąć udziału w radach pedagogicznych klasyfikacyjnych dla klas maturalnych. Taki scenariusz przeraża uczniów.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi w szkołach średnich na terenie powiatu grajewskiego, maturzyści mogą spać spokojnie. 
W Zespole Szkół w Niećkowie i w Zespole Szkół w Wojewodzinie rady pedagogiczne zostały przeprowadzone normalnie. W pozostałych placówkach tj. w Zespole Szkół nr 1, w Zespole Szkół nr 2 w Grajewie oraz w Zespole Szkół w Szczuczynie posiedzenia zaplanowano na 24 kwietnia br.

Rok szkolny dla maturzystów kończy się 26 kwietnia. Od 6 maja wiedza uczniów z różnych przedmiotów będzie sprawdzana na maturach. Egzaminy te potrwają do 25 maja i obejmą: język polski, matematykę, języki obce nowożytne, biologię, historię, fizykę, geografię, czy języki mniejszości narodowych. Uczniowie, którzy otrzymali zgodę dyrektora OKE na przystąpienie do egzaminu maturalnego w dodatkowym terminie, będą go zdawać od 3 do 19 czerwca. 

Dla tych, którzy nie zdadzą jednego przedmiotu na poziomie podstawowym, przewidziano terminy poprawkowe: część pisemna – 20 sierpnia, część ustna – 20-21 sierpnia. Zdający z wynikiem pozytywnym ‎otrzymają świadectwa 4 lipca 2019 r., Ci z sesji ‎poprawkowej - 11 września.

Egzamin dojrzałości w bieżącym roku zostanie przeprowadzony w 171 szkołach województwa podlaskiego. Przystąpi do niego ponad 11 tys. zdających. W powiecie grajewskim do matury podejdzie ponad 250 osób.
 

e-Grajewo.pl życzy połamania piór!

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.