• 8335 wyświetleń

Mecze "młodej Warmii"

Czwarty mecz w rundzie wiosennej rozegrali w niedzielę na boisku przy klubie HADES grajewscy trampkarze – podopieczni trenera Józefa Matysiewicza. Nasi młodzi piłkarze w ładnym stylu pokonali ORŁA Kolno 4:1. Oto statystyka wiosennych spotkań tego zespołu:

21.04.2013 Grajewo

MOSiR WARMIA Grajewo - ORLĘTA Czyżew 3:1 (1:1)

Bramki: Bartłomiej Sielawa (dwie) 26’, 60’, Mateusz Szyszko 50’

Skład: Sobolewski – Remfeld (60’ Czupis), Wołkoński, Zarzecki, Ruszczyk (55’ Sztyblewski) – Staniszewski, Romanowski, Sielawa, Wiśniewski (36’ Łaguna) – Polakowski (36’ Szyszko), D.Kalinowski (53’ Płochocki)

04.05.2013 Zambrów

OLIMPIA Zambrów – MOSiR WARMIA Grajewo 3:0 (1:0)

Skład: Sobolewski (60’ Łomotowski) – Sztyblewski (55’ Konopka), Turowski, Zarzecki, Ruszczyk (40’ Siedlecki) – Staniszewski, Romanowski (55’ Łaguna), Sielawa, Wisniewski (45’ Polakowski) – Szyszko (50’ Płochocki), Majewski (36’ D.Kalinowski)

07.05.2013 Szczuczyn

WISSA Szczuczyn – MOSiR WARMIA Grajewo 2:3 (0:3)

Bramki: Bartosz Wiśniewski 6’, Dawid Kalinowski 19’, Albert Staniszewski 33’

Skład: Sobolewski (50’ Łomotowski) – Remfeld (55’ Łaguna), Wołkoński (13’ Siedlecki), Zarzecki, Ruszczyk (55’ Konopka) – Staniszewski, Romanowski, Sielawa (22’ Polakowski), Wiśniewski (15’ Sztyblewski) – Turowski, D.Kalinowski (45’ Szyszko)

12.05.2013 Grajewo

MOSiR WARMIA Grajewo – ORZEŁ Kolno 4:1 (3:0)

Bramki: Sebastian Romanowski (trzy) 24’, 30’, 31’, Albert Staniszewski 41’

Skład: Sobolewski (55’ Łomotowski) – Remfeld (55’ Czupis), Wołkoński (50’ Siedlecki), Zarzecki, Sztyblewski (55’ Majewski) – Staniszewski, Turowski (55’ Płochocki), Sielawa, Wiśniewski (45’ Łaguna) – D. Kalinowski (45’ Polakowski), Romanowski

informuje Janusz Szumowski

WARMIA została znokautowana – to chyba najbardziej delikatne określenie porażki aż 1:7 naszego zespołu odniesionej na własnym boisku. Choć do najwyższej porażki w historii naszego Klubu odniesionej 15 maja 1983 roku w meczu z MAKOWIANKĄ Maków Mazowiecki, który WARMIA przegrała aż 1:13 trochę brakuje, to jednak przez długie lata nasz zespół nie został aż tak pognębiony przez rywali. Tak dotkliwych klęsk grajewianie doznali ostatnio w sezonie 1998/1999, kiedy występując w IV lidze makroregionalnej przegrali z WARFAMĄ Dobre Miasto 1:7 i z CRESOVIĄ Siemiatycze 1:8.

Zarząd Klubu stosując w przerwie zimowej politykę oszczędnościową po tym, gdy znacznie obniżył się budżet Klubu miał świadomość, że o dobre wyniki może być trudno. Jednak nawet w najczarniejszych snach nie przewidywaliśmy takich klęsk na poziomie III ligi jak ta sobotnia i ponoszonych w tak fatalnym stylu. OLIMPIA bezdyskusyjnie była zespołem lepszym, choć miała „w nogach” czwartkowy, ciężki mecz ligowy w Łomży. Jednak koszmar drugiej połowy meczu z OLIMPIĄ, gdy nasi piłkarze występowali w roli rzeźnych owieczek długo będzie przed oczyma kibiców oglądających ten mecz. Przez całą drugą połowę nasz zespół grał bez ładu i składu dodatkowo popełniając koszmarne błędy indywidualne i w ustawianiu się na boisku, po których goście w ciągu zaledwie 40 minut strzelili aż sześć goli. Do przerwy nic nie zapowiadało aż takiej klęski – choć optycznie OLIMPIA była lepsza, to dzięki kapitalnej bramce Karola Kosińskiego zdobytej tuż przed przerwą wydawało się, że nasz zespół jest w stanie powalczyć o punkty w meczu z liderem III ligi.  Na niewiele się to zdało. Po przerwie byliśmy świadkami zdemolowania naszego zespołu.

Kolejny mecz WARMIA rozegra w sobotę 18 maja w Bielsku Podlaskim. W grze zespołu musi zajść duża zmiana, by w ogóle myśleć o realnej szansie na utrzymaniu w III lidze.

11.05.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - OLIMPIA Zambrów  1:7 (1:1)

Bramki: 0:1 Przemysław Jastrzębski 13', 1:1 Karol Kosiński 44', 1:2 Michał Poduch 50', 1:3 Michał Hryszko 52', 1:4 Łukasz Grzybowski 61', 1:5 Michał Poduch 82', 1:6 Tomasz Jaworowski 88', 1:7 Michał Poduch 90'

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio, 17. Arciszewski (Kpt), 10. Kowalko, 4. Mikucki (69' 6. Gutowski) - 15. Kosiński, 18. Speichler, 20. M.Tuzinowski (60' 21. Koszczuk), 16. Sypytkowski, 7. Kozikowski - 9. Baczewski

REZERWA: 33. Jegliński - 11. Lekenta, 2. Grochowski, 3. Domurat, 6. Gutowski, 21. Koszczuk

OLIMPIA: 1. Czapliński - 4. Szczepanik (Kpt), 5. Gogol, 15. Piłatowski, 3. Szóstko - 17. Hryszko (77' 9. Jaworowski), 14. Jastrzębski (65' 11. Wyrzykowski), 10. Jakuszewski, 14. Kuczałek (71' 7. Zalewski) - 18. Zapolnik (60' 20. Grzybowski), 16. Poduch

REZERWA: 12. Konopka - 20. Grzybowski, 6. Olszewski, 7. Zalewski, 9. Jaworowski, 11. Wyrzykowski

Sędzia: Paweł Stefanowicz (Suwałki)

Żółte kartki: Randzio (WARMIA), Zapolnik, Poduch (OLIPMIA)