Młoda grajewianka wyróżniona

aktualizacja: 2019-08-23 09:03:32     nr wiadomości: 39991     przeczytano: 5137     Ilość komentarzy komentarze: 2

20 lipca br. komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Komendy Głównej Policji, rozstrzygnęła konkurs literacki dla uczniów klas I – III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka” promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz ideę używania elementów odblaskowych.

Celem konkursu było promowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym i niezabudowanym. Udział w konkursie miał również na celu angażowanie dzieci w ciekawą formę edukacji w zakresie wychowania komunikacyjnego, a poprzez możliwość rywalizacji i starania się o wygraną zaktywizować dzieci do poszerzania wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Do 12 lipca 2019 roku szkoły, zainteresowane udziałem w konkursie, przesyłały do komend wojewódzkich policji prace konkursowe. Łącznie wpłynęło ich 1 545, wykonały je dzieci z klas I-III.

Konkurs przeprowadzony był trzyetapowo:
Etap I - na szczeblu Uczestnika – podczas którego spośród ułożonych przez dzieci czterowersowych rymowanek wybrane zostały maksymalnie 3 prace konkursowe. O wyborze prac konkursowych decydowała komisja konkursowa powołana przez Uczestnika.
Etap II – na szczeblu Komendy Wojewódzkiej Policji/Komendy Stołecznej Policji – podczas którego spośród nadesłanych przez Uczestników prac konkursowych wybranych zostało maksymalnie 5 prac finałowych. O wyborze decydowała komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji/Komendy Stołecznej Policji.
Etap III – na szczeblu centralnym – w którym spośród zgłoszonych przez Komendy Wojewódzkie Policji/Komendę Stołeczną Policji prac finałowych wybrani zostali laureaci konkursu. O wyborze decydowała komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Komendy Głównej Policji.

Jury na trzecim etapie konkursu wyłoniło 4 laureatów spośród 85 nadesłanych prac finałowych.

Laureaci konkursu

   I miejsce – Julia Polanowska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zawierciu, województwo śląskie (KWP w Katowicach);

Wyróżnienia:

  •  Iga Maciorowski, Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie, województwo podlaskie (KWP w Białymstoku);
  •  Szymon Zyśk, Szkoła Podstawowa w Rozogach, województwo warmińsko-mazurskie (KWP w Olsztynie);
  •  Daniel Oszurko, Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie, województwo dolnośląskie (KWP we Wrocławiu).


Uroczysta gala związana z prezentacją prac konkursowych połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu, odbędzie się 1 października 2019 roku w Komendzie Głównej Policji – informuje Biuro Ruchu Drogowego KGP.

 

Iga gratulujemy!!! Jesteśmy dumni:)
Napisał: Ania dodano: 2019-08-27 17:09:10

Ale super Iga! Brawa od cioci Werki i wujka Adama :)
Napisał: Werka dodano: 2019-08-29 18:32:15

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.