Morawiecki u "Sowy"

aktualizacja: 2018-10-02 23:57:57     nr wiadomości: 37300     przeczytano: 4547     Ilość komentarzy komentarze: 11

W poniedziałek Onet napisał, że według kelnerów, którzy nagrywali najważniejszych polityków w restauracjach Sowa i Przyjaciele  istnieje również taśma z Mateuszem Morawieckim, wtedy prezesem banku BZ WBK. Rzecznik PiS Beata Mazurek oświadczyła we wtorek w Sejmie, że taśma Morawieckiego to "odgrzewany kotlet sprzed iluś lat".

Onet.pl udostępnił pełny zapis audio całej rozmowy Mateusza Morawieckiego. Zapis audio można ściągnąć tutaj

Tekst, ze względu na występujące tam przekleństwa, jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych.

- Teraz premier patrzy na różne sprawy inaczej. Kto z nas jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień - mówił w Polsat News prezydent Andrzej Duda, komentując język Mateusza Morawieckiego na nagraniach, które opublikował Onet. Duda zaznaczył, że to była prywatna rozmowa, w której Morawiecki nie wiedział, że jest nagrywany.

Onet.pl

To mówi Morawiecki na taśmie z "Sowy i Przyjaciół"

 

 

Mateusz  Morawiecki  (ur. 20 czerwca 1968 we Wrocławiu) – menedżer, bankowiec i polityk. Od 2017 prezes Rady Ministrów.

Prezes zarządu Banku Zachodniego WBK w latach 2007–2015.
W 1998 został zastępcą dyrektora Departamentu Negocjacji Akcesyjnych w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. W 2010 powołano go w skład Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku.
We wrześniu 2018 przegrał w trybie wyborczym proces z Platformą Obywatelską; Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał mu publicznie sprostować jego wypowiedź, w której zarzucił koalicji PO-PSL, że w czasie ich rządów nie budowano w Polsce dróg.

Tak jak w tytule koleś jest tam gdzie jest kasa // posłuchajcie polecam
Napisał: teraz to kotlet dodano: 2018-10-03 08:50:27

Właściciele "e-grajewo" szukają na siłę sensacji tam, gdzie jej nie ma.
Napisał: wyborca dodano: 2018-10-03 09:13:17

to w porównaniu z taśmami peowców to pikuś mały pikuś ale wstyd!
Napisał: Leszcz dodano: 2018-10-03 09:16:21

Masakra, takiego mamy premiera Polski - słownictwo jak na "warszawskim podwórku". Kilka lat temu pani minister w Szwecji podała się do dymisji bo zapłaciła służbową kartą za przejazd komunikacją miejską - cóż była to normalna kobieta honoru. Pan premier raczej nie ma zdolności honorowych. Cóż to za dziwny kraj. Pozytywizm i praca u podstaw jest potrzebna.
Napisał: Kasia dodano: 2018-10-03 13:08:01

"Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. […] To co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała." Czy chcielibyście pracować za miskę ryżu?
Napisał: K dodano: 2018-10-03 13:48:13

Te taśmy dość przypadkowo pokazały, że Morawiecki jest... dobrym ekonomistą. Każdy dobry ekonomista mógł przewidzieć napływ 'uchodźców' z Afryki. Do tego nie jest niczym odkrywczym, że kapitalizm najlepiej 'resetuje' wojna i widać, że wiele osób próbuje na siłę jak najdłużej przeciągać istnienie kapitalizmu. Kapitalizm to taka bańka mydlana jedna pęka mała drugą można zrobić naprawdę dużą, ale nie zmienia to tego, że kiedyś pęknie.
Napisał: Animal Planet dodano: 2018-10-03 13:50:21

Dziecinny teatrzyk w wykonaniu opozycji. Kto ma trochę oleju w głowie, to nie da się zmanipulować.
Napisał: lotus dodano: 2018-10-03 20:10:31

Do lotus: hipokryzja, hipokryzja, po trzykroć hipokryzja lub też... dał się pan/pani zmanipulować.
Napisał: ciemnylud dodano: 2018-10-03 22:04:31

Ilu z was podczas kolacji , przy wódce z kolegami z rodzina używa niecenzuralnych słów ? ilu z was z was mówi kumplom jaki ten szef taki zły a firma zła ... a potem jakby nigdy nigdy nic i pracuje solidnie...Obrzucili kiedyś polityków PO błotem i przez to przegrali wybory , przez taśmy , Teraz widać że i Morawiecki tez taki był , Ciekawe co By było jakby były nagrania Kaczyńskiego ? Nic by nie było bo Seksta popierająca ten obóz miała by swoje argumenty. Nie ludzkie jest podsłuchiwanie ludzi w prywatnych rozmowach, jak czuł byś się czuła jakby wypłynęły Twoje żale na synową Teściową kiedy rozmawiasz sobie przy np alko przy kumplach/koleżankach ? Pis bagatelizuje te nagrania ale kiedyś tacy fajni nie byli, Czym się walczy tym giniesz, bądźmy konsekwentni, nagrajmy ja Kaczyński rozmawia o nas...
Napisał: pxv dodano: 2018-10-04 00:50:35

Animal Planet: Dobrym ekonomem? Który nie rozumie że siłę gospodarki buduje się na kapitale ludzkim? Przecież w powyższym cytacie widać co on sądzi o darmowym szkolnictwie i służbie zdrowia, że zwalniają wzrost gospodarczy.
Napisał: SK dodano: 2018-10-04 16:22:33

pxv- nie widzisz roznicy, ze wy ,ze Ci "Ilu z was" -nie reprezentuja "gowy prezydenta" i nie sa zobligowani do taktownych zachowan na najwyzszym poziomie w przeciwienstwie do premiera rzadu, ktorego nie rzadko oglada i slucha cala Polska !
Napisał: Baba dodano: 2018-10-05 23:05:06

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.