Niezapomniane wakacje CRSE

aktualizacja: 2009-10-05 14:19:03     nr wiadomości: 10258     przeczytano: 8041     Ilość komentarzy komentarze: 1

Uczennica Publicznego Gimnazjum przy ZSM nr 1 Żaneta Latarowska, jak podawaliśmy na łamach portalu w maju i czerwcu, wygrała konkurs o letnie stypendium Camp Rising Sun. Po przejściu przez kilkustopniowe eliminacje, jako jedyna osoba z Polski, wyjechała na 8-tygodniowy obóz młodzieżowy dla dziewcząt w Danii. Wakacje spędziła wraz z koleżankami z kilkudziesięciu krajów.

Oto jak Żaneta po powrocie krótko opisuje swoje wrażenia z wakacyjnego wyjazdu za granicę:
- W dniach 25.06. – 20.08. br. byłam uczestnikiem Camp Rising Sun Europe w Stendis (Dania). Głównymi celami tego obozu było pokazanie nam globalnych problemów tego świata i wydobycie z dziewcząt w wieku 14 - 17 lat cech przywódczych, aby mogły przyczynić się do zmiany planety. W ciągu „tych krótkich” 8 tygodni poprzez prace zespołowe, planowanie dnia, robienie gazetki, instrukcje i projekty uczestniczki nabierają więcej pewności siebie, cierpliwości, a przede wszystkim uczą się kim są, kim chcą być, co robią i co zrobią. Uważam, że jest to życiowa okazja, aby zawrzeć przyjaźnie na całe życie, poznać siebie i świat oraz zgłębić język angielski (choć nie jest to obóz językowy). W ciągu tych 2 miesięcy mieszkałyśmy wszystkie razem i bardzo się zaprzyjaźniłyśmy. Pokoje 4 - 7 osobowe zmieniały się co 2 tygodnie, więc dawało to szansę na poznanie wszystkich. Wakacje w Camp Rising Sun są niezapomniane. Poprzez zabawę uczyłam się wielu ważnych rzeczy. Nawet po obozie piszę i otrzymuję e-maile i listy od moich wakacyjnych przyjaciółek i mam nadzieję utrzymywać te kontakty…


e-Grajewo.pl
Przy współpracy z pedagogiem szkolnym ZSM 1 w Grajewie
Ewą Kurzątkowską - Chodnicką

Mam nadzieję, że "opiekun" naprawdę się przyczynił do tego. Wiadomo w końcu, że "sukces ma wielu ojców"... Jeszcze raz gratuluję zdolnej gimnazjalistce.
Napisał: Andrzej44 dodano: 2009-10-07 19:10:54

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.