Nowa droga Kędziorowo - Zalesie

aktualizacja: 2020-10-19 16:58:38     nr wiadomości: 43733     przeczytano: 1990     Ilość komentarzy komentarze: 0

Zarząd Dróg Powiatowych w Grajewie wyłonił wykonawcę przebudowy drogi powiatowej nr 1813B na odcinkach w Kędziorowie i Kędziorowo - Zalesie łącznie ze skrzyżowaniem z DP nr 1816B do Bagienic. O realizację zadania ubiegało się cztery podmioty. Najdroższą ofertę na kwotę 2 965 848,19 zł złożyło przedsiębiorstwo z Suwałk, najtańszą z Pisza. Modernizację drogi przeprowadzi za blisko 2 mln 556 tys. zł.

Do zadań wykonawcy należeć będzie odtworzenie trasy i punktów wysokościowych przy liniowych robotach ziemnych w terenie równinnym, ścięcie drzew wraz z karczowaniem pni, mechaniczne usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu), rozebranie nawierzchni z mieszanek mineralno bitumicznych i brukowca, rozebranie chodników, krawężników, obrzeży betonowych, części przelotowej przepustów z rur betonowych i żelbetowych oraz demontaż istniejących znaków drogowych.

W ramach inwestycji zostaną wykonane roboty ziemne, odwodnienie korpusu drogowego obejmujące wykonanie przepustów jednootworowe z rur ułożonych na ławie żwirowej, studzienek ściekowych z osadnikiem bez syfonu, zamontowanie przykanalików z rur PVC.

Drogowcy wykonają nową nawierzchnię, chodniki, przepusty. Droga będzie oznakowana, w wyznaczonych miejscach zostaną wykonane chodniki. W zakres prac wchodzi również regulacja pionowa studzienek telefonicznych.

Planowany termin zakończenia inwestycji upływa w połowie czerwca przyszłego roku.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.