• 6 komentarzy
  • 10097 wyświetleń

ORZEŁ Kolno - Warmia 0:1

WARMIA pokonała w Kolnie miejscowego ORŁA 1:0 po bramce kapitana zespołu Marcina Arciszewskiego. Zwycięstwo - choć nikłe - jest w pełni zasłużone, bo pomimo, że nasz zespół zwłaszcza w pierwszej połowie grał słabo, to wyższość piłkarska WARMII ani przez moment nie podlegała dyskusji. Trener Strzeliński kierując się zasadą, że nie zmienia się składu zwycięskiego zespołu desygnował do gry tą samą jedenastkę, która wygrała tydzień temu z GRANICĄ Kętrzyn. Niestety w pierwszej połowie nasz zespół zagrał słabo. Właściwie poza świetną sytuacją do zdobycia gola, którą wypracował i wykończył nasz grający trener nie było przed przerwą więcej bramkowych okazji dla obu zespołów. Marcin Strzeliński w 24 minucie po rajdzie w swoim stylu prawą stroną boiska strzelił w długi róg bramki Szczepanika, lecz piłka dość pechowo uderzyła w wewnętrzną część słupka i wyszła w pole a żaden z naszych zawodników nie podążył za tą akcją i nie dobił jej do bramki.

Druga połowa, po dokonaniu przez naszego trenera dwóch istotnych zmian wyglądała znacznie lepiej. Obaj zmiennicy – zarówno Wójcik jak i Górski pokazali się z dobrej strony. Paweł już w 48 minucie świetnie dośrodkował do Strzelińskiego, którego strzał w długi róg o kilka centymetrów minął słupek bramki ORŁA. Pędzącą piłkę tuż przed bramką próbował jeszcze zaatakować Wójcik, ale zabrakło mu ułamka sekundy, by zmienić kierunek jej lotu. W 64 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, który wykonywał Strzeliński Marcin Arciszewski głową zdobył prowadzenie dla WARMII znajdując lukę w ustawieniu obrony ORŁA. Gospodarze ambitnie zaatakowali, lecz nie udawało się im stwarzać dobrych okazji do wyrównania a jeśli nawet przebywali na naszym polu karnym, to panował tam niepodzielnie nasz bramkarz Krzysztof Gieniusz. W 69 minucie po szkolnym błędzie Karwackiego piłkę przejął Krukowski, który podał Kosińskiemu a ten fatalnie przestrzelił ponad poprzeczką. Nasi piłkarze w końcówce meczu nie wykorzystali dwóch stuprocentowych sytuacji bramkowych. W 89 minucie po bardzo dobrym podaniu Arciszewskiego Wójcik ograł obrońcę ORŁA i ładnie strzelił na bramkę, lecz Szczepanik obronił. Chwilę później Krukowski przedryblował obrońców gospodarzy i w dobrej sytuacji strzelił w boczną siatkę.

Podsumowując – WARMIA wygrała ciężki mecz z broniącym się przed spadkiem z III ligi ORŁEM na jego boisku pomimo słabszej gry. Ważne są punkty, których nasz zespół po tym meczu ma już 49 i jest to już teraz największy dorobek naszego Klubu w trakcie jednego sezonu w historii występów w III lidze piłkarskiej. Poprzedni wynik to 48 punktów w sezonie 2003/2004. Przed nami jeszcze cztery spotkania, więc jest okazja do wyśrubowania rekordu. Wygrana nad ORŁEM przy porażce prowadzącego STARTU Działdowo 1:2 w Zambrowie pozwoliła WARMII odrobić 3 punkty straty do lidera. Na cztery mecze przed końcem sezonu rysuje się więc przed grajewskim zespołem niewielka, ale jednak szansa na osiągnięcie awansu do II ligi piłkarskiej. Już dziś zapraszam Państwa serdecznie na kolejny mecz WARMII, który zostanie rozegrany w sobotę 26 maja o 16:00 w Grajewie. Przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie OLIMPIA 2004 Elbląg.

19.05.2012 Kolno Stadion Miejski , Kolno, godzina 16:00

ORZEŁ Kolno - WARMIA Grajewo  0:1 (0:0)

0:1 Marcin Arciszewski 64'

ORZEŁ: 1. Szczepanik - 16. Pisiak, 11. Ossowski (Kpt.), 8. Guzowski, 6. Prusinowski - 7. Kiełczewski (57' 20. Brzeziński), 14. Sadowski (66' 3. Bandaogo), 5. Karankiewicz, 19. Stachelski - 9. Karwacki (80' 17. Grygoriew), 10. Solecki
Rezerwa: 12. Bartoszuk - 3. Bandaogo, 20. Brzeziński, 17. Grygoriew
WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio (65' 8. Krukowski), 3. Domurat, 18. Naliwajko, 10. Kowalko - 15. Kosiński, 17. Arciszewski, 20. M.Tuzinowski (46' 11. Górski), 9. Strzeliński -
19. Wierzbicki (90' 13. Baczewski), 6. Chyliński (46' 7. Wójcik)
Rezerwa: 12. Jegliński - 21. Koszczuk, 16. Sypytkowski,7. Wójcik, 13. Baczewski, 8. Krukowski, 11. Górski
Sędzia: Paweł Graczyk (Białystok)
Żółte kartki: Prusinowski (ORZEŁ), Gieniusz (WARMIA)
Widzów: 100

1' Rozpoczynają gospodarze
1' Zła interwencja Konrada Kowalki po dośrodkowaniu w nasze pole karne, którą próbował naprawić Kamil Randzio i gospodarze maja pierwszy rzut rożny
2' Po rzucie rożnym poza nasze pole karne głową wybija piłkę wybija Marcin Strzeliński
7' Piotr Chyliński wywalczył rzut rożny dla WARMII
8' Po dośrodkowaniu na spalonym jeden z naszych zawodników
9' Dobra akcja WARMII - szarżującego na bramkę ORŁA Wierzbickiego powstrzymał jeden z obrońców gospodarzy wybijając piłkę na rzut rożny
9' Dośrodkowanie Strzelińskiego bez zagrożenia pod bramką Szczepanika
21' Po okresie gry w środku pola dobra akcja WARMII - Wierzbicki dośrodkowuje z prawej strony boiska, ale w ostatniej chwili jeden z obrońców ORŁA zmienia kierunek lotu piłki i nasi piłkarze nie dochodzą do podania
24' Znakomita okazja dla WARMII - Marcin Strzeliński popędził prawą stroną na bramkę ORŁA i jego strzał w długi róg trafił w słupek bramki Szczepanika. Piłka odbiła si od wewnętrznej strony słupka i wyszła w pole a żaden z naszych piłkarzy nie zdołał do niej dojść
35' Żółta kartka dla Prusinowskiego
35' Ładny strzał Konrada Kowalki z rzutu wolnego - piłka po otarciu o obrońcę ORŁA wyszła na rzut rożny
36' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bez zagrożenia pod bramką Szczepanika
44' Po "główce" Guzowskiego piłka poza bramką - mamy kolejny rzut rożny
44' Po dośrodkowaniu Strzelińskiego bardzo zły strzał głową Naliwajki
45' Koniec pierwszej, słabej połowy w wykonaniu obu zespołów. Bezbramkowy remis w Kolnie
46' Drugą połowę rozpoczyna WARMIA. Trener Strzeliński dokonał dwóch zmian - za Mateusza Tuzinowskiego wszedł na boisko Paweł Górski a za Piotra Chylińskiego Łukasz Wójcik
46' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego, piłka mija obrońców ale mija także naszych zawodników, doszedł do niej Wójcik, ale jego strzał był zbyt lekki i obrońcy wybili piłkę
48' Znakomita akcja WARMII - dośrodkowanie z prawej strony Górskiego, z lewej strony pola karnego uderzył piłkę Strzeliński, lecz minęła ona o centymetry słupek bramki Szczepanika
57' Zmiana w zespole ORŁA - Brzeziński wchodzi za Kiełczewskiego
58' Po błędzie naszych obrońców rzut rożny dla ORŁA - dośrodkowanie wyjątkowo nieudane trafia w boczną siatkę naszej bramki
64' GOL!!!! Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowuje Strzeliński i Marcin Arciszewski głową zdobywa prowadzenie dla WARMII!
65' Zmiana w WARMII - za Kamila Randzio wchodzi Krzysztof Krukowski
66' Zmiana w ORLE - za Sadowskiego wchodzi Bandaogo
69' Znakomita okazja dla WARMII - po fatalnym błędzie Karwackiego piłkę przęjął Krukowski, wycofał do Kosińskiego, który jednak fatalnie przestrzelił
72' Groźna akcja ORŁA - Stachelski zagrał na prawą stronę do Brzezińskiego, ale pomocnik gospodarzy strzelił niecelnie ponad bramką Gieniusza
76' Żółta kartka dla Gieniusza za opóźnianie gry
80' Zmiana w zespole gospodarzy - za Karwackiego wszedł Grygoriew
81' Z rzutu wolnego groźnie strzelał Ossowski, ale Gieniusz pewnie wypiąstkował piłkę
82' Uraz Krzysztofa Gieniusza - na boisku interweniuje Krzysztof Piekarski, masażysta naszego zespołu. Na szczęście nasz bramkarz wraca do gry
85' Wierzbicki przejął piłkę po błędzie obrońcy gospodarzy, ale jego strzał na bramkę Szczepanika jest zbyt słaby
86' Bardzo niecelny strzał Górskiego z 30 metrów
88' Rzut rożny dla ORŁA, ale piłkę przejmują grajewianie
89' Znakomita szansa dla WARMII - po podaniu Arciszewskiego Wójcik wymanewrował obrońcę ORŁA i mocno strzelił na bramkę Szczepanika, który dobrą interwencją wybił piłkę na rzut rożny
90' Świetna okazja WARMII, ale Krukowski strzela w boczną siatkę bramki ORŁA
90' Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry
90' + 4' Koniec meczu. Wygrywamy 1:0 w Kolnie.