Obchody Dnia Strażaka

aktualizacja: 2019-05-15 14:49:51     nr wiadomości: 39179     przeczytano: 11732     Ilość komentarzy komentarze: 0

Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
Albert Einstein

 

12 maja br. o godzinie 10.30 uroczystą Mszą św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie rozpoczęły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Po nabożeństwie kolumna marszowa udała się na plac przed Urzędem Miasta Grajewo na oficjalne obchody strażackiego święta.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Gwiazdowski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Sobolewski, przedstawiciele służb mundurowych, władzy samorządowej, duchowni oraz mieszkańcy. Podniosłą oprawę uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie pod batutą dh. Ryszarda Jasionowskiego.  

Redakcja e-Grajewo.pl wszystkim strażakom składa najlepsze życzenia - bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, wytrwałości i męstwa. Niech podejmowane działania przyniosą wiele satysfakcji i będą inspiracją do dalszej pracy, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności.

 

Program uroczystości

10.15 – zbiórka uczestników uroczystości na parkingu przy kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej,

10.30 – uroczysta msza święta w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej,

11.40 – przemarsz na plac przed Urzędem Miasta w Grajewie,  

11.50 – oficjalne rozpoczęcie uroczystości,

13.00 – zakończenie Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka 2019.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.