Oddział wewnętrzny zamknięty

aktualizacja: 2020-03-30 10:57:52     nr wiadomości: 41961     przeczytano: 5167     Ilość komentarzy komentarze: 3

Pozytywny wynik na obecność koronawirusa u pracownika kontraktowego Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie spowodował objęcie kwarantanną domową i wykonanie testów u personelu placówki oraz osób mających bezpośredni kontakt z osobą zakażoną.  W niedzielę rano na oddziale wewnętrznym przebywało 8 pacjentów a na kardiologicznym 7. 

W niedzielę pobrano 27 próbek.  Wszystkie wyniki są ujemnę (brak wirusa). 

Działalność Oddziałów Chorób Wewnętrznych i Kardiologicznego została jednak zawieszona do odwołania. Konieczne stało się też zdezynfekowanie pomieszczeń i sprzętu. 

- Personel szpitala wyposażony w środki ochrony indywidualnej, przy pomocy sprzętu użyczonego od grajewskich strażaków, odpowiednimi preparatami przeprowadził pierwszą partię odkażania. Dziś zostanie przeprowadzone ozonowanie – mówi Sebastian Wysocki, Dyrektor Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie .

Dyrektor poddał się badaniu na obecnosc koronawirusa, wynik jest ujemny. Jednak tak jak pozostali pracownicy oddziału musi przebywać na kilkudniowej kwarantanie do czasu wykonania ponownych testów. 

Przy sprzyjajacych warunkach, prawdopodobnie już pod koniec tego tygodnia oddział zostanie ponownie uruchomiony, ale o tym zadecyduje sanepid.

e-Grajewo.pl

Mąż wrócił z Niemiec i jest na kwarantannie domowej,a żona idzie do pracy.Pracuje jako pielęgniarka w szpitalu.Jakieś pytania?
Napisał: co ma być,to będzie dodano: 2020-03-30 11:16:59

Pozytywny wynik próbki może też wyjść dopiero za kilka dni więc nie cieszył bym się przedwcześnie.
Napisał: Mieszkaniec dodano: 2020-03-30 12:15:18

Niby to wszystko takie naglasniane, a rzeczywistość jest inna. Co ma być to będzie dobrze napisał. Nie zdziwcie się jak zaraz policja będzie miała koronawirusa 😉
Napisał: Zuza dodano: 2020-03-30 21:55:58

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.