Odjechał z łupem rowerem

aktualizacja: 2020-05-25 12:38:38     nr wiadomości: 42436     przeczytano: 3087     Ilość komentarzy komentarze: 2

Trzy miesiące spędzi w areszcie 46-latek, który kilka dni temu włamał się do sklepu w Prostkach. Mężczyzna ukradł stamtąd pieniądze, papierosy i alkohol, po czym wsiadł na rower pozostawiony pod sklepem przez jednego z klientów i odjechał. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 6 000 zł.

Kilka dni temu policjanci zostali poinformowani o włamaniu do sklepu spożywczo-przemysłowego w Prostkach. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca wybił szybę, wszedł do środka i ukradł stamtąd pieniądze, 200 paczek papierosów różnych marek oraz 15 butelek whisky. Powstałe straty oszacowano na kwotę ponad 6 000 zł. Okazało się, że sprawca po kradzieży wsiadł na rower pozostawiony pod sklepem przez jednego z klientów i odjechał. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że czynu tego dopuścił się tego 46-letni mężczyzna. Policjanci dążyli do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania 46-latka. Po zarejestrowaniu go w policyjnych bazach danych, trzy dniu później mężczyzna, został wylegitymowany i zatrzymany przez policjantów w Łomży.

Teraz za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Dziś Sąd Rejonowy w Ełku na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę na trzy miesiące. - KPP Ełk


-------------------
Policjanci zatrzymali też 22-letniego mieszkańca Ełku, który w wynajmowanym mieszkaniu hodował konopie oraz posiadał susz roślinny. Okazało się także, że mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolność, na którą został wcześniej skazany za rozbój jakiego się dopuścił.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 22- letni mieszkaniec Ełku w miejscu swego zamieszkania może posiadać środki odurzające. Po wejściu do mieszkania policjanci zwrócili uwagę na charakterystyczny zapach konopi dochodzący z jednego z pokoi. Tam w specjalnie przystosowanej szafce znaleźli 7 doniczek, w których rosły sadzonki tej rośliny. Policjanci zabezpieczyli również torebkę z suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że to marihuana. Dodatkowo okazało się, że 22-latek poszukiwany jest przez organy ścigania do odbycia kary pozbawienia wolności, na którą został wcześniej skazany za rozbój.

Za posiadanie środków odurzających oraz hodowlę konopi prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat trzech - KPP w Ełku


-----------------
Do policyjnego aresztu trafił 33-letni mieszkaniec gminy Prostki, który z piwnicy jednego z domów ukradł piłę motorową. Później, chcąc zatrzymać ją dla siebie groził właścicielowi pobiciem oraz używał wobec niego przemocy.  Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

W sobotę wieczorem policjanci zostali poinformowani przez mieszkańca gminy Prostki o kradzieży piły motorowej o wartości 800 zł. Policjanci ustalili, że sprawca późnym wieczorem przyszedł do domu swoich znajomych, zastukał w okna, a kiedy nie spotkał się z żadną reakcją ze strony domowników, wszedł do otwartej piwnicy i wyniósł stamtąd piłę motorową. Właściciel domu zaniepokojony hałasem dobiegającym z piwnicy zszedł na dół, a kiedy  stwierdził brak piły, wyszedł z domu i w sąsiedniej wsi dogonił mężczyznę, który miał ze sobą jego piłę. Mężczyzna chcąc zatrzymać ją dla siebie groził właścicielowi pobiciem oraz używał wobec niego przemocy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Prostki i umieścili go w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec 33-latka dozór policyjny. -
informuje KPP Ełk

 

Uzależnieni od przestępczości. Smutne.
Napisał: Bywalec forum dodano: 2020-05-25 18:55:01

właśnie..
Napisał: janek dodano: 2020-05-27 14:32:12

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.