Odkryj pasję w ZSM nr 2

aktualizacja: 2017-03-02 22:28:45     nr wiadomości: 31027     przeczytano: 3898     Ilość komentarzy komentarze: 0


W dniu 25.02.2017r. w ZSM nr 2 odbyły się warsztaty kreatywne dla uczniów klas I – III SP. Przybyło 75 dzieci. Uczestniczyły w trzech zajęciach. Przed zajęciami dzieci miały okazję obejrzeć dwa mini-spektakle. Pierwszy z nich pt. "Królewna Śnieżka” zrealizowany został w tradycyjnej formie. Natomiast drugie przedstawienie zatytułowane „Baj” stanowiło wariacje na temat bajki braci Grimm „Jaś i Małgosia”.  Opowieść propagowała ideę czytelnictwa i zachęcała do powrotu w świat książek  i baśni. Popis gry aktorskiej dali uczniowie klasy VI „a” i VI „b” przygotowani pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Anny Charmułowicz. Na zajęciach plastycznych wykonywały zimowy krajobraz z bałwankiem. Do wykonania swojej pracy użyły różnych materiałów: waty, kolorowych kartek, wacików. Dzieci wykazały się olbrzymią pomysłowością i kreatywnością. Wykonały przepiękne prace.


Zajęcia ruchowe miały na celu wspomaganie ogólnego rozwoju sprawności fizycznej, wyrabiały umiejętność zespołowego współdziałania i współzawodnictwa. Gry i zabawy uświadomiły dzieciom potrzebę aktywności ruchowej oraz prowadzenia zdrowego stylu życia, a także przestrzegania zasad ,,fair play”.
         

Kolejne zajęcia to ,, Laboratorium fotograficzne” – spotkanie z rodzicem uczennicy  kl. I SP  panem fotografem Łukaszem Bukalskim oraz jego asystentem. Panowie opowiedzieli dzieciom o tym, jak powstaje zdjęcie. Zaprezentowali sprzęt dawny i współczesny. Dzieci uczyły się fotografować. Zrozumiały, że najtrwalsze zdjęcie- to jednak papierowe, ponieważ może służyć pokoleniom nawet ze 100 lat. Dowiedziały się także na czym polega praca fotografa.
Dzieci pracowały bardzo aktywnie i z dużym zapałem oraz zaangażowaniem na wszystkich zajęciach. To była kolejna sobota miło i pożytecznie spędzona z rówieśnikami i ciekawymi ludźmi. Oryginalna sobota z dala od gier komputerowych.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.