Odpowiedni bagażnik rowerowy na dach

aktualizacja: 2019-03-06 11:15:40     nr wiadomości: 38601     przeczytano: 3039     Ilość komentarzy komentarze: 0

Jeśli jazda na rowerze jest naszym ulubionym sportem, a ponadto nie wyobrażamy sobie wakacji bez dwóch kółek to powinniśmy wyposażyć się w wygodny i bezpieczny sprzęt do transportu. Uchwyty powinny być wygodne w montażu, stabilne i bezpieczne. Dzięki takim cechom każdy wyjazd na wakacje samochodem nie przysporzy nam żadnych trudności, pod warunkiem, że zamontujemy odpowiedni bagażnik rowerowy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bagażnika na rower?

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru bagażnika rowerowego jest liczba rowerów, które zamierzamy przewozić. Ważna jest także ich waga, gdyż w zależności od łącznego ciężaru transportowanych rowerów dobieramy bagażnik o określonej ładowności. Warto wziąć pod uwagę dodatkowe zabezpieczenia, w zależności od tego jak bardzo zależy nam na ochronie naszych rowerów. Producenci montują bagażnik zamykany na specjalny zamek lub kluczyk. Ponadto ważny aspektem przy wyborze bagażnika jest rodzaj materiałów, z których zostały wykonane uchwyty oraz inne elementy, a także solidność wykonania.

Niezawodne uchwyty – bezpieczeństwo dla rowerów i użytkowników drogi

Bezpieczeństwo w trakcie transportu oznacza, że przewożone rowery nie spadną z dachu, ani nie ulegną zniszczeniu czy uszkodzeniu nawet podczas szybkiej jazdy samochodem. Należy uwzględnić opór rowerów podczas jazdy, jednak odpowiednia konstrukcja uchwytów powinna zapewnić bezpieczną i spokojną podróż zarówno właścicielom rowerów, jak również pozostałym zmotoryzowanym. Alternatywą wobec bagażnika na dach jest uchwyt rowerowy na hak.

Uchwyty rowerowe na dach – różne rodzaje

Uniwersalny bagażnik rowerowy Homar montowany na dach samochodu pozwala na przewóz jednego roweru o maksymalnej wadze do 18 kg. Uchwyty przytwierdza się do aluminiowych belek poprzecznych z rowkiem teowym. Z kolei samocentrujące szczęki, dopasowany pałąk oraz wzmocniona podstawa gwarantują ochronę przewożonego sprzętu w czasie jazdy, dzięki sztywnym, symetrycznym mocowaniom. Bagażnik zapewnia transport rowerów o różnych rodzajach ram, a rower jest montowany do bagażnika za ramę i koła. Inne modele pozwalają na bezpieczny transport kilku sztuk rowerów o różnej ładowności.

Bagażniki rowerowe Thule – gwarancja niezawodności

Funkcjonalny bagażnik na rowery marki Thule ProRide 598 Black pozwala na przewóz 2 rowerów o łącznej wadze 40 kg. Wygodne mocowanie bagażnika nie wymaga używania żadnych narzędzi, gdyż jest on gotowy do montażu na rynienki bagażnika bazowego. Mocny i stabilny uchwyt na ramę pozwala na odpowiednie rozłożenie nacisku dzięki miękkim okładzinom, dopasowanym do ramy roweru, dzięki czemu zyskujemy pewność, że nie zostanie uszkodzony. Natomiast koła roweru znajdują się w uchwytach z szybkorozłącznymi skośnymi taśmami, co gwarantuje większą stabilność. Wysoką jakość i rzetelność wykonania bagażników marki Thule ThruRide potwierdzają certyfikaty TÜV oraz GS. Produkty te przeszły pozytywnie wszelkie, niezwykle rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa, a także testy City Crash. To funkcjonalne i niezawodne bagażniki, które pozwalają na wygodny transport rowerów nawet w terenie górzystym oraz po nierównościach.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.