• 8 komentarzy
  • 13884 wyświetleń

Olimpiada młodzieży w zapasach

W dniach 04-06 maja 2009 roku w Kielcach- Nowinach odbyła się XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym Kadetek, w których województwo podlaskie reprezentowało między innymi pięć najmłodszych rocznikowo zawodniczek z Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "GWIAZDA" przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie, tj. Anna Malinowska i Monika Szlejter w kategorii do 43kg, Monika Gryczan w kategorii do 49kg, Anna Wiszowata w kategorii do 60kg. oraz Magdalena Szczech w kategorii do 65kg.

Występ zakończył się sukcesem zawodniczek działającego od ponad roku klubu, a to przede wszystkim za postawą Moniki Szlejter, która wywalczyła brązowy medal w swojej kategorii wagowej. Pozostałe zawodniczki uplasowały się na dalszych miejscach. Klub na tych Mistrzostwach zgromadził ponad 10 punktów we współzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży, a w klasyfikacji klubowej na 47 startujących ekip zajął 15 miejsce.