Ostrożność w pracach polowych

aktualizacja: 2020-08-12 11:18:05     nr wiadomości: 43096     przeczytano: 2828     Ilość komentarzy komentarze: 3

W wiązku z trwającym sezonem prac polowych, policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku. Do niebezpiecznej sytuacji doszło kilka dni temu na terenie gminy Grajewo, gdzie podczas rozładunku zboża, ucierpiało dziecko.

Żniwa to okres, w którym częściej niż zazwyczaj dochodzi do wypadków podczas prac polowych. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy może skończyć się tragicznie. Do nieszczęśliwego wypadku doszło w sobotę 8.08. na terenie gminy Grajewo. 5-letnia dziewczynka spadła z przyczepy wypełnionej zbożem. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało.

Naszym obowiązkiem jest zadbanie o to, aby pociechy nie przebywały w zasięgu pracujących maszyn, z których często widoczność jest ograniczona. Najmłodsi nie powinni pozostawać bez opieki osoby dorosłej. To co dla osoby dorosłej stanowi zagrożenie, w świadomości dziecka może być niepowtarzalnym miejscem do zabawy. Nie pozwólmy też, aby maszyny rolnicze obsługiwały osoby nie posiadające do tego wymaganych uprawnień oraz umiejętności. Szczególnie podczas żniw w gospodarstwie wykonuje się wiele rzeczy - obsługa maszyn, transport plonów, uprawa ziemi, czy praca na wysokościach. Mimo tak intensywnego okresu, nie może być miejsca na rutynę. (za: KPP Grajewo)

 

Brawo rolasy. BHP przede wszystkim. Potem dzieci z poucinanymi konczynami maja zesrane zycie przez mamusie i tatusia. XIX wiek!
Napisał: papuc dodano: 2020-08-12 17:44:55

Do papuc: dzięki tym "rolasom" masz co do gara włożyć pajacu. Wypadki są wszędzie.
Napisał: Piotr dodano: 2020-08-13 08:27:12

Najwiecej te dziecko przy tym zbozu piotr jestes zalosny
Napisał: Widz dodano: 2020-08-13 12:27:06

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.