Oświetlenie uliczne -konserwacja

aktualizacja: 2018-12-01 11:45:16     nr wiadomości: 37891     przeczytano: 2921     Ilość komentarzy komentarze: 2

Oświetlenie uliczne jest nieodzownym elementem miasta, ułatwiającym codzienne życie mieszkańców. Sztuczne źródła światła pozwalają korzystać z miejsc użyteczności publicznej także po zmroku. Dzięki sprawnemu oświetleniu otrzymujemy m.in. bezpieczeństwo na drodze (ograniczenie liczby wypadków), bezpieczeństwo osobiste (ograniczenie kradzieży i napadów) oraz uczucie przyjemności i komfortu.

Co roku  grajewski magistrat wyłania "konserwatora" oświetlenia ulicznego, podobnie jest teraz – zainteresowane firmy na wykonanie zamówienia publicznego pn.: "wykonywanie usługi konserwacji i napraw oświetlenia ulicznego na terenie miasta Grajewo w 2019 roku" mogą składać swoje oferty  do 19 grudnia br.

Zakres robót jest szeroki, obejmuje m.in. sprawowanie nadzoru nad oświetleniem ulicznym i parkowym oraz dokonywanie naprawy uszkodzonych styków, połączeń, przewodów w oprawach i słupach, tablic bezpiecznikowych, wymianę uszkodzonych elementów (słupy, przewody, klosze, żarówki), czyszczenie opraw z kloszami, wnęk słupów przy wymianie żarówek, konserwowanie szafek i tablic oświetleniowych oraz uzupełnianie brakujących czy zdewastowanych elementów.

Konserwacja obejmuje nadzór nad właściwym funkcjonowaniem instalacji oświetleniowej składającej się z 1850 punktów oświetleniowych (oprawy, wysięgniki, zabezpieczenia prądowe), 45 szafek oświetleniowych, linii kablowymi niskiego napięcia i napowietrznych  linii oświetleniowych.

Konserwator ma obowiązek przystąpić do usuwania awarii w ciągu 24 godzin od zgłoszenia w przypadku, kiedy nie świecą pojedyncze lampy; w ciągu 3 godzin od wystąpienia uszkodzenia np. złamania wysięgnika, zwisającego klosza, zerwania przewodów oświetleniowych. Powinien też wyłączyć oświetlenie na ulicach w dzień, w jedną godzinę od zgłoszenia oraz usunąć wymienioną awarię w ciągu 24 godz. od momentu przystąpienia do likwidacji defektu.

 
/e/
  - Grajewo, Konstytucji 3 Maja (2018)   - Grajewo, Wojska Polskiego (2016)   - Grajewo, Ks. J. Polpiełuszki (2015)

Na alternatywach dobrze by bylo cos zrobic z tymi lampami przy przejsciu dla pieszych na skrzyzowaniu przy elektryku i przy biedrace czasem pieszego widac z 5m od przejscia
Napisał: driver kamilo dodano: 2018-12-03 11:08:32

Przejscia dla pieszych sa zle oswietlone
Napisał: Pieszy dodano: 2018-12-03 15:42:38

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.