Paczka od Strażaka!

aktualizacja: 2020-01-24 13:14:46     nr wiadomości: 41331     przeczytano: 4439     Ilość komentarzy komentarze: 3

18 stycznia br. w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku odbył się wielki finał akcji pod hasłem „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”. Wspólna akcja strażaków Państwowej Straży Pożarnej, druhów Ochotniczych Straży Pożarnych i wolontariuszy ma na celu niesienie pomocy chorym dzieciom w całym kraju.

W tegorocznej akcji czynny udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie.

Wspólnie z wolontariuszami podlaskiej grupy Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce zorganizowano zbiórkę artykułów szkolnych i zabawek. Św. Mikołaj wraz z pomocnikami :) przekazał je małym pacjentom, którzy na co dzień zmagają się z chorobą. Uwieńczeniem całej akcji było utworzenie wielkiego serca przez wolontariuszy przed budynkiem szpitala – informuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie.

Wolontariusze stowarzyszenia Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce szerzą wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy podczas festynów i różnego rodzaju imprez oraz prowadzą rejestrację potencjalnych dawców szpiku. W województwie podlaskim stowarzyszenie działa od 2018 r.

 
  - fot. KP PSP Grajewo   - fot. KP PSP Grajewo   - fot. KP PSP Grajewo   - fot. KP PSP Grajewo

Brawo , aby więcej takich akcji . Wielki szacun dla pani Irenki i strażaków Marcina i Michała . Jesteście wielcy .
Napisał: Xxc dodano: 2020-01-25 19:12:24

Gratulacje pomysłu i wykonania. Takich ludzi więcej potrzeba. Dobro wraca. A Tobie Irenko za wszystko co robisz, za zaangażowanie, za to że Tobie się chce, za pomoc innym. Dziękuję.❤
Napisał: Znajoma dodano: 2020-01-26 14:55:27

Największe podziękowania należą się tym, dzięki którym takie akcje mogą się rozwijać. Szczególne podziękowania powinny iść do osób, które te akcje wspierały i dzięki ich pomocy, zaangażowaniu udało się nam zebrać ogromną ilość zabawek i artykułów szkolnych. Dziękuję wszystkim osobom z Grajewa i okolic, które wyraziły chęć podzielenia się zabawkami z dziećmi chorymi i przyniosły zabawki do kilku punktów zbiórki. Miło było współpracować z Fitness Club Ernesto, Panią Anią Mazurek ze Sklepu GALERIA przy ul. Koszarowej w Grajewie, Urzędem Miasta w Grajewie, Pracownikami Firmy PFLEIDERER Grajewo, SP nr 2 im. Adama Mickiewicza w Grajewie, SP nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie, ZS nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. Bez nich nie byłoby o czym pisać. Irena ;-)
Napisał: Irena dodano: 2020-01-26 20:01:29

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.