Pierwszy dzień wiosny

aktualizacja: 2017-03-21 20:09:47     nr wiadomości: 31226     przeczytano: 4014     Ilość komentarzy komentarze: 0

21 marca przed Grajewskim Centrum Kultury miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy happeningiem „Play Me, I’m Yours”.

Pomysłodawcą projektu był brytyjski artysta Luke Jerram, który 6 lat temu wpadł na świetny pomysł mający na celu sprowokowanie spontanicznej reakcji między ludźmi i nazwał go „Play Me, I’m Yours”.

Fortepian (lub pianino) umieszczony we wspólnej przestrzeni miejskiej miał służyć jako katalizator rozmowy i zmieniać dynamikę tej przestrzeni.

Dziś na świecie stoi już ponad 1300 fortepianów z prostą wskazówką: „Play Me, I'm Yours” (Graj Na Mnie, Jestem Twój!). „Uliczne fortepiany” stoją w parkach, na przystankach, przy mostach, na stacjach kolejowych i innych miejscach publicznych. Każdy jest inny... ale ma jeden cel sprowokować spontaniczną interakcję między mieszkańcami danego miasta.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom happeningu i zachęcamy do korzystania i grania na naszym „ulicznym pianinie”.

GCK

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.