Pijani kierowcy

aktualizacja: 2019-03-11 20:09:04     nr wiadomości: 38653     przeczytano: 3025     Ilość komentarzy komentarze: 2

Dwóch nietrzeźwych kierujących wpadło w ręce policjantów z Grajewa. Pierwszy z nich to kierowca opla, który stracił panowanie nad pojazdem i swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie. Drugi z zatrzymanych wsiadł na motorower mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.


Nietrzeźwi kierujący to bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mimo nieustannych apeli policji i kampanii społecznych wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w miniony piątek przed południem na drodze K61 w rejonie miejscowości Danowo. 53 – letni mieszkaniec powiatu grajewskiego, stracił panowanie nad kierowanym oplem, następnie uderzył w barierki i wpadł do przydrożnego rowu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Rozbity samochód to nie jedyne konsekwencję, jakie go spotkają. Teraz oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Drugiego z nietrzeźwych kierowców funkcjonariusze zatrzymali w sobotę wieczorem w jednej z miejscowości gminy Grajewo, dzięki czujności obywatelskiej. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że jedną z ulic ma się poruszać motorowerem nietrzeźwy kierowca. Dzięki zgłoszeniu i szybkiej reakcji grajewskich policjantów już po kilkunastu minutach podejrzewany został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości 26-latka pokazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Apelujemy: Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.  - info KPP w Grajewie

za małe kary są powinni po 5 tys zł mandatu i prawko zabierać i 4 lata siedzieć nie zawieszenie a siedzieć skoro osoba jest tak bezmyślna nie myśli ze ktoś może być kaleką do końca życia bądź te życie straci przez pijaka co chla i siada za kierownice pojazdu mechanicznego to po takim wyroku myślę doszło by do tych pustych łbów że nie są sami na drodze i że narażają też osoby niczemu winne
Napisał: ....... dodano: 2019-03-12 01:08:11

Wg mnie wobec przestępców, narkomanów,pijaków i innej patologii i tzw. mafii nie powinno obowiązywać tzw. RODO.Powinno być podawane z imienia i nazwiska a twarz odsłonięta...
Napisał: Y@$&€c dodano: 2019-03-14 12:00:35

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.