Pijany kierowca ciężarówki

aktualizacja: 2020-10-28 08:07:38     nr wiadomości: 43836     przeczytano: 2979     Ilość komentarzy komentarze: 0

Tym razem nietrzeźwy kierowca został zatrzymany dzięki właściwej reakcji innych kierowców ciężarówek. Nieodpowiedzialny 54 latek, chwilę wcześniej, uszkodził jedną z nich na drodze krajowej 61 i odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

26 października po godz. 21 dyżurny grajewskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej 61. Zgłaszający poinformował, że jego ciężarówkę, kilkanaście minut wcześniej, uszkodził inny kierowca samochodu ciężarowego. Następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci, w rejonie obwodnicy Szczuczyna, zastali kierowcę uszkodzonej ciężarówki, a kilkaset metrów dalej dwóch mężczyzn. Jak się okazało, był to kolega poszkodowanego, a wraz z nim ujęty kierujący. Do "obywatelskiego zatrzymania" 54-latka, doszło dzięki szybkiej wymianie informacji, pomiędzy kierowcami dwóch ciężarówek. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, natomiast noc spędził w policyjnym areszcie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. - KPP w Grajewie

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.