Plakat z miastem – dekoracja dla miłośników wielkomiejskiego życia

aktualizacja: 2019-03-28 12:49:42     nr wiadomości: 38843     przeczytano: 2935     Ilość komentarzy komentarze: 0


Coraz więcej mówi się o tym, że w codziennym życiu brakuje nam przyrody i zieleni, że mieszkając w mieście jesteśmy pozbawieni kontaktu z naturą, że nieustający gwar może wywoływać podenerwowanie czy zmęczenie. Tymczasem wielu z nas naprawdę kocha najeżone drapaczami chmur metropolie, w których życie toczy się dwadzieścia cztery godziny na dobę. Właśnie dla takich miłośników przygotowaliśmy w tym artykule oryginalne propozycje na aranżację wnętrza. Jedyne, co nam będzie potrzebne, to efektowne plakaty. Miasta w formie zdjęć lub rysunków ozdobią nasze mieszkanie, nadając mu szyku i charakteru.

Słynne metropolie mogą się nam kojarzyć z kultowymi zabytkami i znanymi na całym świecie obiektami. Statua Wolności, Wieża Eiffla, Big Ben czy sięgający chmur wieżowiec Burdż Chalifa to zaledwie kilka przykładów. Chcąc stworzyć ciekawą i oryginalną aranżację, poprosiliśmy specjalistę z portalu Myloview.pl, by wybrał dla nas kilka efektownych i nietypowych wzorów ściennych dekoracji. Takie ozdoby sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach – minimalistycznych i industrialnych – ale będą także świetną propozycją do młodzieżowego wystroju. 

Wizerunek miasta wcale nie musi prezentować najsłynniejszego miejsca ani obiektu. Jeśli myślimy o tym, by stworzyć oryginalną aranżację, odrzućmy pomysły, które mogą nam przychodzić do głowy jako pierwsze. Zamiast kultowego obiektu wybierzmy kameralną uliczkę, zamiast zabytku postawmy na ruchliwe skrzyżowanie, zamiast fotografii zawieśmy na ścianie artystyczny szkic miasta. W ten sposób uda nam się stworzyć stylizację, która będzie nie tylko efektowna, ale także zaskakująca. – powiedział nam ekspert Myloview.

Słynne miasto w zasięgu ręki

Jeśli jesteśmy zachwyceni jedną z najsłynniejszych metropolii i to właśnie jej wizerunek chcielibyśmy umieścić na ścianie naszego salonu, nic nie stoi na przeszkodzie. Warto natomiast pójść za radą eksperta i zdecydować się na nietuzinkowe plakaty z miastem. Nawet te najbardziej znane metropolie, pełne są takich miejsc, które pozwolą nam spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. Znakomitym przykładem może być nocna panorama Nowego Jorku, na której znajdzie się nie Most Brookliński – znany z filmów i seriali – lecz Manhattan Bridge o charakterystycznej ażurowej konstrukcji.

Z kolei zamiast zdjęcia ulicy 5th Avenue możemy wybrać nieuczęszczany przez turystów zakątek pochodzący z dzielnicy jaką jest Brooklyn. Znajdziemy tu mnóstwo ceglanych budynków, które będą pasować jak ulał do industrialnie urządzonego salonu. Ta sama zasada dotycząca wyboru plakatu odnosi się do każdej innej metropolii. Słynną Wieżę Eiffla zastąpmy wizerunkiem zabytkowej kamienicy o pięknie zdobionej fasadzie, a panoramę Londynu z Big Benem i Tower Bridge zamieńmy na widziany z lotu ptaka wieżowiec 30 St Mary Axe, który z tej perspektywy wygląda jak hinduska mandala.  

Metropolia, która nie śpi

O ile w niewielkich miasteczkach po pewnej godzinie ulice pustoszeją, a sklepy i restauracje są zamykane, o tyle wielkie metropolie tętnią życiem dwadzieścia cztery godziny na dobę. Po ulicach pędzą samochody i taksówki o każdej porze, a w lokalach gastronomicznych znajdziemy ludzi nawet nad ranem. Właśnie ten nieustanny ruch i gwar stał się dla nas inspiracją przy wyborze kolejnej ściennej dekoracji. Oddajmy głos specjaliście z portalu Myloview.pl  

Jeśli spojrzymy na miasto z lotu ptaka, zobaczymy, że ulice przypominają układ krwionośny człowieka, który zaopatruje cały jego organizm w krew i tlen. Podobnie ruchliwe drogi, nazywane nieprzypadkowo arteriami, sprawiają, że aglomeracja może sprawnie funkcjonować. W nowocześnie urządzonym wnętrzu doskonale będzie się prezentować plakat z wielkim skrzyżowaniem, którego zdjęcie wykonano za pomocą drona. Z tej perspektywy miasto wygląda całkowicie inaczej, przywodząc na myśl makietę, a nie trójwymiarową rzeczywistość.

Świetną alternatywą dla takiej fotografii jest plakat ukazujący szkic miasta. Wysokie budynki i pędzące po ulicy samochody narysowane zostały prostymi kreskami, które oddają wrażenie ruchu. Takie przedstawienie zdynamizuje oszczędny w wyrazie wystrój, w którym niewiele się dzieje. 

Miasto oczami nastolatka

Na sam koniec mamy także wzór, który będzie pasował jak ulał do młodzieżowej aranżacji. Wielkie miasta są marzeniem młodych ludzi, którzy widzą w nich szansę rozwoju i możliwość znalezienia pracy w wymarzonym zawodzie. By pokój nastolatka prezentował się oryginalnie, nie proponujemy fotografii, lecz odznaczający się artyzmem plakat. Miasto nocą w formie nowoczesnego, komputerowego malunku to znakomita propozycja zarówno do dziewczęcej, jak i chłopięcej aranżacji. Miłośnikom animowanych filmów taki kadr może przywodzić na myśl scenę z japońskiego anime, których akcja często toczy się właśnie w wielkim mieście. Bardzo wyrazista kolorystyka i nieco tajemnicze przedstawienie sprawią, że pokój zyska oryginalny akcent, który nada przestrzeni charakteru.

Plakat to jeden z najszybszych pomysłów na to, by odświeżyć wygląd mieszkania. Efektowny akcent na ścianie odmieni dotychczasowy wystrój i stanie się ozdobą, która będzie przyciągać wzrok. Znajdź miejski wzór, który przypadł Ci do gustu, i za pomocą tego jednego tylko elementu stwórz zupełnie nową jakość aranżacji. 

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.