Po doświadczenie do Włoch

aktualizacja: 2018-09-28 12:54:30     nr wiadomości: 37254     przeczytano: 3507     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniu 26.09.2018r. konferencją finałową zakończył się projekt "Po doświadczenie do Włoch" realizowany w Zespole Szkół w Niećkowie – finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Wartość projektu: 314 495,08 zł.

Celem projektu było zwiększenie szans uczniów na zdobycie wysokich kwalifikacji – zawodowych, językowych i ogólnych – popartych doświadczeniem zawodowym, jeszcze w trakcie nauki szkolnej przez realizację staży międzynarodowych.

Po realizacji zajęć z przygotowania pedagogicznego, językowego oraz kulturowego na staże w okresie wakacji wyjechały dwie dwudziestoosobowe grupy. Wszyscy uczniowie ukończyli staże, a zdobyte kwalifikacje potwierdzone zostały przez unijny dokument Europass Mobilność, honorowany na terenie Unii Europejskiej.

Podczas konferencji uczniowie zaprezentowali rezultaty zakończonego projektu. Staż stał się dla nich świetną szkołą samodzielności, przyczynił się do poprawy ich poczucia własnej wartości i rozwoju osobistego, wzmocnił pewność siebie oraz zwiększył motywację do kontynuowania nauki.

W czasie wolnym młodzież zwiedziła zabytki Rzymu i Asyżu. Prelegenci wielokrotnie podkreślali, że niezapomnianym przeżyciem było zobaczyć na żywo to, o czym do tej pory tylko słyszeli albo widzieli w książkach. Wspólny ciepły poczęstunek na świeżym powietrzu zakończył konferencję.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.