Podejrzana przesyłka

aktualizacja: 2018-10-29 09:51:00     nr wiadomości: 37584     przeczytano: 8541     Ilość komentarzy komentarze: 2

Substancja do produkcji "tabletek gwałtu" zatrzymana przez KAS i Policję

21,5 litra GBL oraz 2,5 litra eteru wykryli podczas kontroli w oddziale jednej z firm kurierskich funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Z ujawnionych substancji można wyprodukować około 20 tysięcy tzw. „tabletek gwałtu” oraz innych narkotyków czy np. materiałów wybuchowych.

Podejrzana przesyłka została nadana z Litwy do odbiorców na terenie Unii Europejskiej. Po otwarciu wytypowanej paczki okazało się, że we wnętrzu znajdują się  pojemniki z 21,5 litrami GBL – substancji, z której wyprodukować można ok. 20 tysięcy „tabletek gwałtu”, a także 2,5 litra eteru, który wykorzystywany jest do produkcji narkotyków syntetycznych oraz materiałów wybuchowych.

Funkcjonariusze nie wykluczają, że zatrzymane substancje chemiczne, których wartość została oszacowana na ponad 400 tysięcy złotych, miały być rozprowadzone na terytorium Polski.

W związku z podejrzeniem nielegalnego wprowadzenia środków psychoaktywnych na terytorium Unii Europejskiej, w sprawie zostało wszczęte postępowanie, które prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. - IAS w Białymstoku

 

  - fot. KAS B-stok   - fot. KAS B-stok

I to jest akcja, a nie zamykanje Sebków za posiadanie skręta!
Napisał: Hugh Janus dodano: 2018-10-29 12:30:24

co w niej podejrzanego?? paczka iak kazda inna...
Napisał: ja dodano: 2018-10-31 09:14:27

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.