Sobota, Lipiec 24, 2021

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 4791 wyświetleń

Podjazd dla niepełnosprawnych

Podjazd dla niepełnosprawnych

Dotychczas osoby starsze, mające problemy z poruszaniem się, czy rodzice z dziećmi w wózkach mieli utrudniony dostęp do budynku Szpitala Ogólnego im. dr W. Ginela w Grajewie. Chcąc dostać się do placówki trzeba było pokonać schody, ewentualnie wchodzić od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z tyłu placówki. Teraz to się zmieni - właśnie zakończyła się budowa pochylni.

W ciągu dwóch tygodni zadanie za kwotę blisko 40 500 zł zrealizował lokalny przedsiębiorca. W ramach prac powstała stabilna 19 -metrowa konstrukcja z  ocynkowanej kraty pomostowej z poręczami z nierdzewnych stalowych rur.

- Konsekwentnie, krok po kroku likwidujemy bariery architektoniczne w naszych obiektach. W 2016 r. wykonaliśmy podjazd przy budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, rok później przy Starostwie Powiatowym w Grajewie, teraz udało się tutaj. Ciągle powtarzam, że szpital to nasz priorytet. Nieustannie czynimy starania, aby go usprawniać i unowocześniać – powiedział nam Zygmunt Kruszyński, Starosta Powiatu Grajewskiego.

W Grajewie jest wciąż wiele miejsc niedostępnych lub trudno dostępnych dla osób na wózkach. Bariery architektoniczne w miarę możliwości są likwidowane. Warto też zaznaczyć, że w celu eliminacji barier i zwiększenia dostępu do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, m.in. budynek Grajewskiego Centrum Kultury (placówka miejska) został rozbudowany o windę zewnętrzną.

 

fot. e-Grajewo.pl

Komentarze (5)

Pochylnia nie była potrzebna. Grajewski Szpital wszystkich uzdrawiał jak tylko podjeżdzali pod schody. Dalej na swoich nogach.
Wspaniali specjaliści.

Oby wybory odbywaly się co roku to wtedy miasto może by cos zyskało w szerokim tego słowa znaczeniu.

Jeszcze tylko zredukować personel w niektórych punktach. Mniej personelu wtedy każdy pilnuje swojej roboty.,a tak oglądają się jedni na drugich.

No w końcu, to aż tyle lat trzeba było czekać na podjazd do takiej instytucji jakim jest szpital,widocznie człowiek się nie liczy (szczególnie niepełnosprawny fizycznie), smutne ale prawdziwe...

Po tylu latach podjazd przy szpitalu ?! Wstyd !! Proszę tez spojrzeć na drogę do DPS ul.Nowickiego dla niepelnosprawnych - jezioro !! Nie ma normalnego
dojazdu ,dojazd karetki jest masakryczny do chorego !!!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.