Podjazd dla niepełnosprawnych

aktualizacja: 2018-10-18 12:33:58     nr wiadomości: 37479     przeczytano: 3498     Ilość komentarzy komentarze: 5

Dotychczas osoby starsze, mające problemy z poruszaniem się, czy rodzice z dziećmi w wózkach mieli utrudniony dostęp do budynku Szpitala Ogólnego im. dr W. Ginela w Grajewie. Chcąc dostać się do placówki trzeba było pokonać schody, ewentualnie wchodzić od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z tyłu placówki. Teraz to się zmieni - właśnie zakończyła się budowa pochylni.

W ciągu dwóch tygodni zadanie za kwotę blisko 40 500 zł zrealizował lokalny przedsiębiorca. W ramach prac powstała stabilna 19 -metrowa konstrukcja z  ocynkowanej kraty pomostowej z poręczami z nierdzewnych stalowych rur.

- Konsekwentnie, krok po kroku likwidujemy bariery architektoniczne w naszych obiektach. W 2016 r. wykonaliśmy podjazd przy budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, rok później przy Starostwie Powiatowym w Grajewie, teraz udało się tutaj. Ciągle powtarzam, że szpital to nasz priorytet. Nieustannie czynimy starania, aby go usprawniać i unowocześniać – powiedział nam Zygmunt Kruszyński, Starosta Powiatu Grajewskiego.

W Grajewie jest wciąż wiele miejsc niedostępnych lub trudno dostępnych dla osób na wózkach. Bariery architektoniczne w miarę możliwości są likwidowane. Warto też zaznaczyć, że w celu eliminacji barier i zwiększenia dostępu do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, m.in. budynek Grajewskiego Centrum Kultury (placówka miejska) został rozbudowany o windę zewnętrzną.

 

fot. e-Grajewo.pl

Pochylnia nie była potrzebna. Grajewski Szpital wszystkich uzdrawiał jak tylko podjeżdzali pod schody. Dalej na swoich nogach. Wspaniali specjaliści.
Napisał: oko dodano: 2018-10-18 15:22:40

Oby wybory odbywaly się co roku to wtedy miasto może by cos zyskało w szerokim tego słowa znaczeniu.
Napisał: Wyborca dodano: 2018-10-18 19:10:48

Jeszcze tylko zredukować personel w niektórych punktach. Mniej personelu wtedy każdy pilnuje swojej roboty.,a tak oglądają się jedni na drugich.
Napisał: Pacjent dodano: 2018-10-19 07:41:35

No w końcu, to aż tyle lat trzeba było czekać na podjazd do takiej instytucji jakim jest szpital,widocznie człowiek się nie liczy (szczególnie niepełnosprawny fizycznie), smutne ale prawdziwe...
Napisał: Ana dodano: 2018-10-19 09:46:42

Po tylu latach podjazd przy szpitalu ?! Wstyd !! Proszę tez spojrzeć na drogę do DPS ul.Nowickiego dla niepelnosprawnych - jezioro !! Nie ma normalnego dojazdu ,dojazd karetki jest masakryczny do chorego !!!
Napisał: Grajewianka dodano: 2018-10-23 22:30:21

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.