Podlaska Oktawa Kultur

aktualizacja: 2019-07-29 09:22:24     nr wiadomości: 39810     przeczytano: 3325     Ilość komentarzy komentarze: 1

28 lipca 2019 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbył się występ dwóch formacji w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur, czyli XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru organizowanego przez WOAK (Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku). Na scenie GCK zagościła serbska orkiestra pod nazwą Orkestra Kristijana Azirovića oraz polski zespół taneczny „Woda na Młyn”.

Orkiestra Kristijana Azirovića to bałkańska orkiestra powstała w 2004 r. W 2008 r. grupa zakwalifikowała się do prestiżowego festiwalu GUCA, który jest największym wydarzeniem muzycznym bałkańskich instrumentów, szczególnie trąbki. Pełna wigoru i serbskiego ducha muzyka rozgrzała tego dnia scenę GCK!

Grupa taneczna Woda na Młyn powstała w grudniu 2013 roku z inicjatywy tancerzy, instruktorów i byłych członków warszawskich uczelnianych zespołów pieśni i tańca. Z miłości do folkloru stworzyli zespół, który wypełnia nie tylko warszawską, ale i ogólnopolską niszę tańca ludowego. Woda na Młyn tworzy kompozycje stylizowane do współczesnej muzyki folkowej i jazzowej bazującej na muzyce ludowej i szlacheckiej. Zespół łączy dyscypliny sztuki i szuka nowych kontekstów scenicznych dla tańca ludowego, traktując go jako środek artystycznego wyrazu.

Oba występy niewątpliwie oczarowały publikę kończąc prośbami o bis! Dziękujemy zespołom za przybycie i tak wspaniałe występy! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. :)

 

Przypominamy – od 4 do 9 sierpnia w tzw. „parku z czołgami” przy ul. Wojska Polskiego odbywać się będzie Kulturalny Deptak, czyli wakacyjne wydarzenie z mnóstwem różnorodnych atrakcji na każdy dzień, a już teraz zapraszamy na Zakończenie Lata 2019, które odbędzie się 23 sierpnia na terenach przy Klubie Hades (ul. Legionistów 9). 

 

Jeszcze raz dziękujemy za ten wspaniały wieczór!

FOT.Grajewskie Centrum Kultury

Bardzo miło spędzony czas , Bałkanskie klimaty super.Zespó taneczny Woda na młyn, tez fajnie to wyglądało, muzyka choreografia klimaty Lwowskie itp. kto nie był niech żałuję ,było miło
Napisał: Marek dodano: 2019-07-29 15:56:19

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.