Podlaska Oktawa Kultur

aktualizacja: 2019-07-30 15:21:36     nr wiadomości: 39828     przeczytano: 3982     Ilość komentarzy komentarze: 0

W tym roku już po raz dwunasty Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zorganizował Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Tańca i Folkloru Podlaska Oktawa Kultur.


W tegorocznej edycji  festiwalu (w dniach 24-28 lipiec) wzięło udział 26 zespołów, prezentujących różnorodny folklor, mieszankę tekstów i oryginalnej muzyki, porywających tańców oraz barwnych strojów. 

Niewątpliwym atutem Podlaskiej Oktawy Kultur jest fakt, iż obejmuje ona swoim zasięgiem całe Podlasie. W ciągu 4 dni zespoły uczestniczące w festiwalu wystąpiły nie tylko na głównej scenie, która usytuowana jest na białostockim Rynku Kościuszki, ale też w ponad 34 miejscowościach
w regionie. Jedną z nich jest nasze miasto – Szczuczyn. W niedzielę (28.07.2019r.) w muszli koncertowej  Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie wystąpił białoruski zespół „Kupalinka”
w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur. Zespół powstał w 1966 roku. Dyrektorem artystycznym zespołu jest Elena Telkowa.

     Zespół folkowy „Kupalinka” posiada swój niepowtarzalny charakter. Ich koncerty przepełnione są żywiołowymi rytmami osadzonymi w białoruskim folklorze. Dzięki zespołowi ludowe piosenki dostają nowe brzmienie, zyskując świeżość. Moc dźwięku bijąca ze sceny powoduje uwalnianie się energetycznych endorfin i sprawia, że nogi same zaczynają tańczyć.

GALERIA ZDJĘĆ 

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.