Podlaska debata drogowa

aktualizacja: 2020-12-03 12:34:21     nr wiadomości: 44173     przeczytano: 2521     Ilość komentarzy komentarze: 0

Dyskusja dotyczyła przyszłości drogi ekspresowej S16, szlaku komunikacyjnego Via Carpatia oraz o rozwoju sieci dróg krajowych na terenie województwa podlaskieg.

 

Stanowisko Rady Powiatu Grajewskiego z dnia 30 listopada 2020 r. : "..rozwiązaniem najkorzystniejszym w ramach zaproponowanych jest wariant nr 1"
 
 
  • Wariant 1, z przełożeniem DK 65 w sąsiedztwie Grajewa, zapewnia najkrótszy przebieg drogi ekspresowej S16 po trasie zbliżonej do DK 65 i korytarza przebiegu trasy kolejowej Rail Baltica. Przekroczenie obszaru chronionego w tym wariancie następuje w najwęższym miejscu Doliny Biebrzy, przy wykorzystaniu terenów istniejącej infrastruktury wojskowej i drogowej. Zmiana przebiegu DK 65 z przełożeniem poza obszar miasta i połączenie w węźle Grajewo z S-16 umożliwi dogodne włączenie ruchu, w szczególności ciężarowego generowanego w Grajewie, do sieci dróg ekspresowych.
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.